Стоматологія
Друк на футболках і чашках

В Теліженцях відкрили новий меморіал загиблим в роки Другої світової війни односельчанам

В Теліженцях відкрили новий меморіал загиблим в роки Другої світової війни односельчанам

1 вересня біля Теліжинецького сільського будинку зібралось чимало жителів не лише із Теліжинець, а й інших населених пунктів Теліжинецької сільської ради. Приводом для зібрання стало відкриття меморіалу в пам'ять 171 жителя сільської ради, які загинули в роки Другої світової війни.

Дату відкриття було вибрано не випадково, адже саме 1 вересня далекого 1939 року о 4-45 ранку близько півтора мільйона нацистських солдат увійшло на територію Польщі по всій довжині майже тритисячакілометрового кордону. Одночасно німецька авіація почала бомбардування польських аеродромів, а військові кораблі і підводні човни атакували польські морські бази в Балтійському морі. Нацистський лідер Адольф Гітлер назвав цю операцію оборонною, але Велика Британія і Франція втрутились в конфлікт і 3 вересня оголосили Німеччині війну. Це стало початком Другої світової війни.

Меморіал пам'яті в Теліжинцях було споруджено за ініціативи Теліжинецького сільського голови Наталії Личик. Кошти на його спорудження було виділено з бюджету сільської ради, також до його спорудження долучились і місцеві благодійники та жителі села.

На святковий меморіальний захід завітало чимало гостей: заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй, голова районної організації учасників війни в Афганістані (воїнів-інтернаціоналістів) Василь Тележинський, тощо.

Звертаючись до присутніх, Теліжинецький сільський голова Наталія Личик наголосила, що відкриття нового меморіалу пам'яті 171 загиблого в роки Другої світової війни жителя Теліжинецької сільської ради взамін старого є виявом вдячності нащадків воїнів Другої світової війни за подаровану ними можливість жити в мирі.

У своєму вітальному слові заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко наголосив, що відкриття меморіалу є яскравим свідченням збереження неперервної пам'яті поколінь про подвиг солдатів Другої світової війни, які спільно із усім цивілізованим світом перемогли нацистського звіра заради миру, злагоди усього людства. Володимир Борисович щиро подякував усім, хто долучився до цієї шляхетної справи.

Також слова подяки від ветеранської організації району висловила її голова Лідія Загоруй.

Особливо зворушили усіх присутніх слова Віри Василівни Бурик, батько та рідні якої загинули на фронтах Другої світової війни. Вона щиро подякувала сільському голові за виявлену ініціативу та зроблену справу із вшанування полеглих односельчан.

Після урочистого відкриття меморіалу його освятив настоятель місцевого храму отець Віталій Олійник.

Всі присутні на заході вшанували пам'ять загиблих земляків та поклали до меморіалу вінки та квіти.

Фото

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з

громадськістю апарату райдержадміністрації

133
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.