Стоматологія
Друк на футболках і чашках

«В перший день війни шок був у всіх: у мене, у дітей, у викладачів», - Бізюк Любов

«В перший день війни шок був у всіх: у мене, у дітей, у викладачів», - Бізюк Любов

Четвер, 24 лютого, не став звичайним навчальним днем ні для учнів, ні для викладачів. Здавалося, що життя зупинилося. Проте навіть війна не повинна стати на заваді навчанню, адже саме освіта – гарантія нашого успішного майбутнього. Тому одразу постало питання, як далі навчатися. Про те, з якими перешкодами зіштовхнулися викладачі та діти, про формат останнього дзвоника та про нюанси мультипредметного тесту говорили з директоркою Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім. О. П. Онищука, гімназія» Бізюк Любов Сергіївною.

— Як відбувалося навчання під час воєнного стану?

— В перший день війни шок був у всіх: у мене, у дітей, у викладачів. Тому що новина була дійсно страшною для нас. Всі ми розуміли, що потрібно зібратися з силами та думками, і дуже швидко організувати дистанційне навчання. Варто відзначити велику допомогу батьків, які організовували дітей вдома. Всі вчителі володіють ІКТ-технологіями. Наша школа забезпечена власними технічними засобами, а також ми отримали 9 нових ноутбуків від департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА для організації проведення дистанційного навчання. Вчителі математики, фізики, хімії, біології приходили та працювали в школі, тому що для донесення матеріалу до учнів потрібна дошка та наочності. А частина вчителів працювала з безпечних місць.

Учні підключалися дистанційно, і ми працювали в Google Meet. Ця програма нам набагато зручніша, ніж Zoom. Крім того, по всій школі була створена єдина електронна база, де кожен з батьків міг зайти в розділ свого класу і подивитися, що було на уроці та що завдано додому. Так само і діти. Була відведена сторінка для класного керівника. Тому всі останні новини і завдання були донесені як до батьків, так і до учнів.

Заклад освіти надав доступ до якісної освіти дітям з тимчасово окупованих територій. У нас зараз навчається 20 дітей внутрішньо переміщених осіб. В основному, це діти з Житомирської, Київської, Запорізької, Харківської, Полтавської областей. Нещодавно прибуло п’ятеро дітей з міста Ізюм Харківської області. На сьогодні, ми отримуємо схвальні відгуки від дітей та батьків про організацію дистанційного навчання учнів. На електронну адресу школи батьки надсилають заяву, копію свідоцтва про народження дитини. Після цього ми зараховуємо учня до школи. Серед дітей внутрішньо переміщених осіб було чотири учні 9 класу та одна одинадцятикласниця. Проте документ про здобуття освіти вони будуть отримувати за основним місцем навчання. Вони отримають інформаційні довідки з оцінкою рівня знань з кожного предмета за період навчання в нашому закладі.

— Чи полегшує дітям внутрішньо переміщених осіб вступ до вишу вимушене навчання в іншій школі?

— Це не впливає на вступ до ВНЗ. Ми видаємо тільки інформаційну довідку про оцінки, які вони отримали. Оцінка за перший семестр вказана в їхньому основному закладі, і оцінку за рік «виводять» викладачі основного закладу. Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України учні, які не мали змоги продовжити навчання у своєму закладі освіти, можуть отримати свідоцтва, навіть з відзнакою, лише за результатами одного із семестрів, де є документально засвідчені оцінки. Це може бути або перший семестр, або другий. Це спрощення діє цього року, враховуючи воєнний стан в країні.

— У якому форматі проходило свято останнього дзвоника?

— Цьогоріч останній дзвоник буде проведено в онлайн форматі, у зв’язку з воєнним станом. Ми підготували електронну пам'ятку кожному випускнику: записали на диск колаж з відео та фото. Такі пам’ятки складаються зі спогадів про все шкільне життя, яке було. Ми практикували це і минулого року. Цей матеріал розміщується на сайті закладу, у Facebook.

Проте вручення документів буде відбуватися в очному режимі. Випускник повинен підтвердити отримання документу про відповідний рівень освіти своїм підписом у книзі реєстрації документів. Всі книги зберігаються до кінця існування закладу. Тому ми будемо запрошувати у школу невелику кількість учнів на певний час. Ми вітатимемо їх і вручатимемо документи в залі засідань у приміщенні школи.

— Як проходитиме національний мультипредметний тест? Про що варто знати учням та батькам?

— Діти вже є підготовленими, адже у нас учителі починають готувати дітей до зовнішнього незалежного оцінювання мінімум за 2 роки. Ми працюємо з завданнями та тестами, які були на ЗНО попередніх років. Враховуючи сучасну ситуацію в державі, цьогоріч складається національний мультипредметний тест. Кожен учень індивідуально зареєстрований, він має індивідуальний кабінет, і їм вже прийшли SMS-повідомлення для підтвердження участі у національному мультипредметному тесті. Підтвердження 11-Б клас (26 учнів) провели в п'ятницю, 20 травня. А 23 травня провели підтвердження з 11-А класом (28 учнів) на участь у національному мультипредметному тесті. Ми обирали місцем проведення тесту місто Славута. Відділ освіти, молоді та спорту Ізяславської міської ради, як і щороку, буде організовано підвозити абітурієнтів до пунктів тестування.

— Як можете прокоментувати фейк, який «гуляє» по соцмережах, про те, що тестування буде проходити у бомбосховищах?

— Ця інформація є неправдивою. Адже як можна проводити мультипредметний тест, якщо для цього потрібна відповідна техніка. Наш заклад має протирадіаційне укриття. Зараз ми вже обладнали STEM-лабораторію і два комп'ютерних класи, де маємо 50 підключених комп'ютерів. Якщо раптом буде потреба, ми зможемо у цьому взяти участь і надати такі послуги.

— Чи всі учні вашої школи складатимуть мультипредметний тест?

— У нас створені групи у Viber для батьків та викладачів, а також окрема група для класних керівників. Ми постійно працюємо в режимі онлайн та періодично проводимо опитування, адже це найзручніший та найшвидший спосіб. Ми проводили опитування серед дітей та батьків, і в нашій школі лише один учень виявив бажання не складати мультипредметний тест. Для подальшого навчання йому не потрібні результати ЗНО. Решта 53 учні складатимуть тест.

— Що можете побажати дітям та батькам?

Я хочу побажати абсолютно всім миру і порозуміння. Я та весь вчительський колектив бажає, щоб з 1 вересня ми навчалися в очному режимі. Думаю, що і діти, і батьки також цього хочуть. Ми віримо у перемогу збройних сил України. Слава Україні! Героям слава!

Аліна Ріжко

85
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.