Стоматологія
Друк на футболках і чашках

В області готуються до чергового подорожчання хліба

В області готуються до чергового подорожчання хліба

Хліб знову подорожчає. До кінця року ціни на хлібобулочні вироби зростуть щонайменше на 10%. Причина – здорожчання енергоносіїв. Аграрникам цьогоріч жнива обійшлися на чверть дорожче, ніж торік. Відтак, зросте у ціні і борошно. Зараз буханець соціального хліба коштує 8 гривень.

+1 гривня. Саме на стільки вже за місяць-другий може змінитися ціна хліба. Все через те, що дорожчають енергоносії. Цьогоріч аграрники зіткнулися з підвищенням вартості бензину, газу та електроенергії. Відтак, борошно нового урожаю теж подорожчає.

Чиновники сподіваються лише на совість виробників. Ті, мовляв, щоб не втратити ринок, самотужки шукатимуть можливість утримати ціну хліба на нинішньому рівні. Це підприємство щодня виробляє і розвозить Хмельниччиною 60 тонн продукції. Через те, що завод ще має запаси минулорічного борошна, відпускні ціни на хліб поки не підніматиме.

Але все може змінити новий стрибок цін на енергоресурси й інгредієнти, які необхідні для випікання хліба. Окрім того, що треба за рецептом, ціна кожної такої хлібини залежить від вартості газу і світла, а також — пального, щоб довести хліб до магазину.

Буханець пшеничного хліба вагою 730 грамів це підприємство відпускає за ціною у 7 гривень 15 копійок. Але на шляху до столу покупця хлібина дорожчає ще мало не на гривню. Попри те, що торговим мережам наказали встановлювати надбавку на соціальний хліб не більше 10%, вказівки дотримуються не усі. Через це у різних магазинах один і той самий вид хліба може коштувати теж по-різному. До чергового стрибка цін подоляни не готові, особливо — пенсіонери.

Втім, різкого подорожчання хліба експерти не прогнозують. Кажуть, це буде повзуче зростання цін і хліб дорожчатиме поступово впродовж кількох місяців. Зараз соціальний хліб на Хмельниччині коштує дешевше, ніж в інших областях. В сусідньому Тернополі пшеничний хліб уже з березня коштує понад 12 гривень за кілограм.


Джерело: www.odtrk.km.ua

132
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.