Стоматологія
Друк на футболках і чашках

В мені мій край, його життя… (до 90-річчя Василя Івановича Кравчука)

В мені мій край, його життя… (до 90-річчя Василя Івановича Кравчука)

Гамірно, радісно та водночас сумно було 8 червня в приміщенні Ізяславського районного будинку культури. На порозі усіх закладів культури, які знаходяться під дахом приміщення Ізяславського районного будинку культури (власне сам будинок культури, районна книгозбірня та районний історико-краєзнавчий музей), велику кількість гостей радісно зустрічали працівники. Приводом для велелюдного зібрання став урочистий мистецький захід «Співець подільської землі», присвячений 90-річчю від дня народження письменника, гумориста, поета, композитора, члена Національної Спілки письменників України, почесного громадянина міста Ізяслав Василя Івановича Кравчука. Шановане зібрання рідних та близьких, друзів та пошановувачів таланту видатного сина Ізяславського краю, в черговий раз засвідчило безсмертне правило життя та творчості Василя Івановича зазначене у одному із його творів – «В мені мій край, його життя…».

В ході мистецького дійство неодноразово було зазначено, що про творчість Василя Кравчука можна говорити дуже багато, адже усе надбання поета, прозаїка, композитора – це неоціненний скарб української літератури, це велика спадщина нашого народу, це веселкове розмаїття його таланту. Василь Іванович – натура артистична, поетично витончена, емоційна, душа його була барометром свого часу, що чуйно і бурхливо реагував на будь-які зміни-переміни у нашому непростому і бурхливому житті. А тому з-під його пера, як відгомін часу, зринали піснею, віршем, оповіданням чи публіцистичним нарисом чудові свідчення його пристрасті, вболівання за долю народу, за долю рідної землі.

Виступаючі на заході перегорнули уявні сторінки життєвого та творчого шляху ювіляра. Окрасою святкового дійства стали яскраві та неперевершені виступи призерів регіонального фестивалю-конкурсу імені Василя Кравчука та колективу Плужненського ПАЛ.

І звичайно ж лунали щирі і відверті слова спогадів про Василя Кравчука, якими поділились із присутніми: сестра В.Кравчука Надія Іванівна Ковальчук, племінник В.Кравчука Володимир Омельченко, троюрідний брат В.Кравчука Микола Мацюк, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, директор ДП «Ізяславське лісове господарство» Петро Курельчук, член Національної Cпілки письменників України, Заслужений працівник культури Ніна Шмурикова, член Національної Спілки письменників України, голова обласної організації Всеукраїнського товариства «Просвіта» Віталій Міхалєвський, голова обласного відділення Всеукраїнської музичної спілки Михайло Люшня, художник, поет, почесний громадянин Ізяславського району Микола Ткачук, ізяславчанка Валентина Кучер, директор Плужненського професійного аграрного ліцею Михайло Лісовський, колишній директор Ізяславської дитячої школи мистецтв Володимир Більовський.

Особливо зворушливо прозвучав фрагмент полонезу Огінського виконаний на особистому акордеоні Василя Кравчука Юрієм Хеленюком, адже цей музичний твір був одним дуже шанований Василем Івановичем.

Мистецький захід «Співець Подільської землі» в черговий раз засвідчив, що Ізяславщина пам'ятає про свого видатного сина, який оспівав красу рідного краю у своїх творах.

ФОТОМАТЕРІАЛИ

В.Кучерук за матеріалами Ізяславського районного будинку культури

103
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.