Стоматологія
Друк на футболках і чашках

В костелі святого Йосипа відбувся концерт української та польської музики XVIII-XIX ст.

В костелі святого Йосипа відбувся концерт української та польської музики XVIII-XIX ст.

В костелі святого Йосипа відбувся концерт української та польської музики XVIII-XIXст.

11 листопада 2017 року в костелі святого Йосипа міста Ізяслав, до 100-річчя від вбивства князя Романа Санґушка, відбувся концерт української та польської музикиXVIII-XIXст. у виконанні Марії, Дарини та Вадима Віксніних.

У величних стінах старовинного костелу звучали музичні твори у надзвичайно зворушливому виконанні Марії Віксніноїна торбані та на флейті Дарини Віксніної – музикантів у пʼятому поколінні, а також колісній лірі Вадима Віксніна – відомого майстра, який дає нове життя забутим на перший погляд інструментам.

На мистецький захід до костелу святого Йосипа завітали не лише його парфіяни, а й чимало жителів нашого міста. Всі вони тепло та зворушливо слухали не лише музичні та вокальні твори, а й короткі екскурси в історію їх створення та їх роль в музичній спадщині як української, так і світової культури.

Торбан — це щипковий інструмент, колись типовий і популярний в Україні і Польщі.Про нього багато писав видатний польський письменник Генрик Сенкевич — у бій під Жовтими Водами українське військо йшло з торбанами, на ньому грав Іван Богун, коли співав «Ой чий то кінь стоїть» у відомому фільмі «Вогнем і мечем». Славетна історія неймовірного інструменту, трохи призабута зараз. Торбан — зображений на 10 гривневій купюрі. Про флейту відомо усім, а ліра — це не грецька троьхструнка, а те, з чим в Україні традиційно ходили лірники.

Марія грала на торбані і співала. Діапазон у дівчинки неймовірний, і при цьому учасники концерту чули і класичне сопрано, і народний стиль, від «Гей, соколи» і до арії із «Запорожця за Дунаєм». Грали і народні пісні, і Шопена, і Лисенка, пісню із серіалу «Відьмак», і ще багато різного і прекрасного.

Уся цямистецька подія не відбулася б, якби не теплий прийом глядачів. Без сумніву, концерт став епохальною подією в житті міста і яскравим доказом відродження української традиційної музичної культури.

96
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.