Стоматологія
Друк на футболках і чашках

В Ізяславі вшанували пам'ять Олега Онищука та всіх земляків-учасників бойових дій в Афганістані

В Ізяславі  вшанували пам'ять Олега Онищука та всіх земляків-учасників бойових дій в Афганістані

31 жовтня виповнилось 30 років із часу загибелі на далекій землі Афганістану уродженця Ізяславського району, Героя Радянського Союзу Олега Онищука. Для Ізяславщини це особливий день, це день коли вшановується не лише О.Онищука, а й пам'ять всіх тих, хто народився на Ізяславщині, але поклав своє молоде життя на війні в Афганістані: Анатолія Леха, Юрія Франкова, Володимира Малиновського, Миколу Остапчука, Сергія Фурмана, Олександра Ковальчука, Віктора Стасюка, Володимира Дорошука, Володимира Богуцького. Сьогодні на мужності та героїзмі молодих воїнів-афганців виховуються нові покоління патріотів нашого краю та України.

Сьогодні вже сивочолі, але з бойовим духом і відданістю військовій присязі чоловіки прийшли до Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», щоб вшанувати пам'ять Олега Онищука та всіх бойових побратимів, які загинули в Афганістані.

У меморіальному заході взяли участь – голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, голова обласної організації учасників війни в Афганістані Микола Приступа, вдова Олега Онищука Галина Онищук, воїни-інтернаціоналісти, делегації трудових колективів міста, учнівська молодь, жителі міста Ізяслав та Ізяславського району.

Відкрив меморіальний захід голова районної громадської організації ветеранів війни в Афганістані Василь Тележинський. За його пропозицією всі присутні вшанували пам'ять загиблих та померлих учасників тієї неоголошеної війни хвилиною мовчання.

У своєму виступі під час заходу голова районної державної адміністрації наголосив: «Сьогодні особливий символічний день. Це день пам'яті Олега Онищука, який за своє коротке, проте яскраве життя показав, що таке вірність Присязі та військовому обов'язку. Воїни-інтернаціоналісти є прикладом мужності, героїзму, невичерпної життєвої мудрості. Ви самовіддано виконували свій інтернаціональний обов'язок і в горах, і в пустелі. На превеликий жаль там, де є мужність та героїзм, є і гіркий біль втрат. Багато наших земляків віддали своє життя заради того, аби врятувати людей в іншій країні. Дякую всім вам за активну громадянську позицію. Ви одними з перших вийшли на боротьбу під час Революції Гідності та стали на захист Батьківщини у неспокійних східних областях. Впевнений, що ви відчуватимете реальну підтримку і допомогу з боку держави. Бажаю вам здоров'я та невичерпної життєвої енергії».

Звертаючись до бойових побратимів, голова обласної спілки ветеранів Афганської війни Микола Приступа зазначив: «Наша доля безпосередньо пов'язана із розстріляною молодістю. Прикро констатувати, що вона торкнулася і наших дітей. Афганці не залишаються осторонь подій, що відбуваються зараз в Україні. Серед наших побратимів є загиблі в зоні АТО та поранені. Бажаю всім вам довго жити, бо ми маємо ще багато справ, які треба довести до кінця на благо нашої Батьківщини».

З особливою увагою та зі щемом в душі слухали учасники меморіального зібрання виступ Михайла Дерев'янченка, члена групи якою командував старший лейтенант Олег Петрович Онищук. Він поділився своїми спогадами про той бойовий вихід, в ході якого загинув О.Онищук та окремі члени групи.

Також на заходів виступив представник військової частини А0553, як спадкоємець частини, де служив Олег Онищук.

Аматори сцени району підготували для учасників зібрання невелику концертну програму.

По завершенню меморіального заходу усі присутні вирушили до меморіалу пам'яті Олега Онищука та уродженців Ізяславського району, які загинули в Афганістані, де поклали до погруддя О.Онищуку та пам'ятних каменів вінки та квіти. Також квіти було покладено до могили Олега Онищука на міському кладовищі.

Делегація військовослужбовців військової частини А0553 пройшла урочистим маршем біля меморіалу.

Біля пам'ятного знаку воїнам-десантникам та території колишнього місця дислокації 8 бригади спеціального призначення по вулиці Військовій міста Ізяслав відбулась поминальна служба.


ФОТО


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

138
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.