Стоматологія
Друк на футболках і чашках

В Ізяславі відкрилась виставка-інсталяція «АНГЕЛИ ПАМ'ЯТІ»

В Ізяславі відкрилась виставка-інсталяція «АНГЕЛИ ПАМ'ЯТІ»

В Ізяславі відкрилась виставка-інсталяція «АНГЕЛИ ПАМ'ЯТІ»

25 листопада Україна вшанує жертв ГОЛОДОМОРУ. Голодомор — помста за свободу. Історики пояснюють: Сталін організував геноцид, щоб покарати українців за незалежність 1917—1921 років. 25 листопада українці та світ, як і щороку, вшанують пам'ять убитих Голодомором 1932–1933 років. Жалобні заходи традиційно відбуваються також у 32 країнах світу.

Національні пам'ятні заходи 2017 року проходять під гаслом «Голодомор — помста за свободу, помста за революцію».

Як відомо, у 1917—1921 роках українці відродили власну державність. Українська Революція не лише повернула нашу Батьківщину на мапу світу. Нова держава задекларувала демократичний лад та дотримання основних прав і свобод людини. З перших днів Українська Народна Республіка протистояла російській інформаційній та військовій агресії. Втім війна більшовиків проти України не завершилася із падінням державності.

Вже через десятиліття більшовики завдадуть остаточного, на їх думку, удару по окупованій Україні. В Інституті національної пам'яті пояснюють: насильницьке вилучення продовольства, блокада сіл та цілих районів, заборона виїзду за межі охопленої голодом України, репресії — все це мало знищити українське прагнення незалежності й самих українців.

З початку листопада у закладах освіти Ізяславського району проходила районна акція «Ангели пам'яті». У рамках цього проекту школярі поглиблювали свої знання з історії Голодомору 1932-1933 років, знайомились із спогадами тих, хто пережив цю трагедію. Також учнями під час акції були виготовлені білі паперові ангели в пам'ять відомих та невідомих жертв геноциду українського народу.

22 листопада в приміщенні Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» було облаштовано виставку-інсталяцію «АНГЕЛИ ПАМ'ЯТІ», присвячену Дню пам'яті жертв ГОЛОДОМОРІВ.

Інсталяцію облаштовано у формі синього кубу як символу вічності та оформлено білими АНГЕЛАМИ ПАМ'ЯТІ, виготовленими учнями закладів освіти в ході загальнорайонної акції «Ангел пам'яті». Також в інсталяції представлено томи Національної КНИГИ ПАМ'ЯТІ жертв голодомору 1932-1933 років із всіх областей України та міста Київ. Біля кожного тому книги розміщено по білому ангелу, як символ невинних жертв голодомору, та колоски збіжжя, як символ хліборобської сутті українців.

З виставкою-інсталяцією ознайомились: заступник голови райдержадміністрації Володимир Левченко, керівник апарату райдержадміністрації Ольга Манзюк, працівники райдержадміністрації та Ізяславського районного будинку творчості дітей і юнацтва «Веселка».

«Голодомор — це помста за свободу. Українців карали смертю за здобуту незалежність від імперій. Геноцид знищив ключові свободи: мільйони позбавлені життя, в країну повернено рабство — селянам обмежили пересування і відібрали паспорти, колгоспи застосовували примусову працю, люди не могли сподіватися на недоторканість житла, не мали свободи релігії, їх обмежили в культурних правах. Але режим не зумів досягнути головного – Україну не зламали. І свою незалежність ми змогли підтвердити вже 1991 року", — зазначив під час огляду виставки-інсталяції заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко.

Такожу ході ознайомлення із інсталяцією було наголошено, що історія Голодомору — це трагедія, але історія України — не трагедія. Незважаючи на мільйони вбитих під час війни Сталіна проти України, наша країна є на мапі світу.

Виставка-інсталяціядіятиме до 25 листопада поточного року. Всі виготовлені дітьми ангели пам'яті будуть вручені жителям міста та району відзаходу, який відбудеться 25 листопада біля меморіалу пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій в місті Ізяслав.

О 16.00 год. 25 листопада відбудеться загальнонаціональна хвилина мовчання, під час якої мільйони українців запалюватимуть свічки біля Меморіалів Голодомору та на підвіконнях осель.

ФОТОЗВІТ

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

100
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.