Стоматологія
Друк на футболках і чашках

В Ізяславі освятили тимчасовий храм на честь святого Миколая

В Ізяславі освятили тимчасовий храм на честь святого Миколая

В Ізяславі освятили тимчасовий храм на честь святого Миколая та заклали перший камінь у фундамент майбутнього Свято-Миколаївського собору Української Православної Церкви

«Немов красу вишнього неба, Ти показав, Господи,

і земну красу святої оселі слави Твоєї.

Утверди її на вік віку»

(з тексту Чину освячення храму)

Найбільше щастя, неоціненну милість, яку тільки Господь міг залишити і залишив людям на Землі, є Свята Православна Церква. Церква, яку Всевишній створив у День П'ятидесятниці, утвердивши її зісланням Святого Духа на святих своїх апостолів та їх учнів. Через цих вибраних галілейських мужів Церква Христова розповсюдилась по всьому Світу, їхніми трудами і сьогодні росте, через народження нових громад і будівництво нових храмів по всій Вселенній, по всій нашій Ненці Україні.

І ось, 18 грудня, у передденьсвята святого Миколая архієпископа Мир-Лікійського, чудотворця, став пам'ятним і воістину історичним для жителів міста Ізяслав. Цього дня в черговий раз до міста завітав високий гість – високопреосвященний Антоній, митрополит Хмельницький та Кам'янець-Подільський Української Православної Церкви Київський патріархат.

Владику Антонія, за прадавнім звичаєм зустрічали парафіяни, піднісши архипастирю коровай. Потім архієрей увійшов до святої церкви. У притворі митрополита Антонія зустрів настоятель храму митрофорний протоієрей Володимир Ковальчук із священиками, які завітали до храму. Подаючи Владиці хрест, священик запросив високопреосвященого Антонія освятити престол, іконостас і саму святиню. Прохав вознести молитву «за всіх, і за все».

Радість святкування приїхали розділити також священики із Нетішина, Білогірського, Шепетівського та Ізяславського районів із ближніх і дальніх парафій Української Православної Церкви Київський патріархат.

Насамперед владика Антоній здійснив чин освячення престолу, опісля було нанесено святим миром знак хреста на усі стіни споруди. Освячено було також жертовник та іконостас. Наприкінці чину освячення стіни святині були окроплені освяченою водою.

Кульмінаційно розпочалася святкова Божественна літургія.

За богослужінням молилися голова районної державної адміністрації Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, численні прихожани тажителі міста.

Співи літургії виконував місцевий парафіяльний хор (регент – Оксана Станійчук).

У ході божественної літургіївладикою було вручено церковнівідзнаки групі священиків. Вони отримали право носіння хрестів з відзнаками, окремих було зведено у сан протоієрея.

По завершенню святкового богослужіння владика Антоній звернувся з глибоким і змістовним словом до присутніх у храмі. Владика зокрема розкрив духовну значимість храму, — «як Дому Божого на землі», закликавши зокрема — «невтомно і кожнодневно будувати духовні храми – храми своїх душ, вмістилища Духа Святого у собі». Керуючий Хмельницькою єпархією закликав гаряче молити Пастириначальника Ісуса Христа, щоб Він дарував мудрість усім вірним Української Православної Церкви Київський патріархат. Владика також просив сердечно прохати Господа про мир і спокій на Сході України та перемогу українського війська над агресором.

Високопреосвящений митрополит Антоній цього дня відзначив високими церковними нагородами – орденами і благословенними грамотами, — найбільш активних будівничих новоосвяченого храму, так і тих парафіян, що сприяли становленню і розвитку громади. Зокрема, з благословення святішогопатріарха Філарета орденом святого Миколая нагороджено голову Ізяславської районної державної адміністрації Бориса Яцкова медаллю «За жертовність та любов до України», нагороджено громадянку Сполучених Штатів Америки, благодійницюхраму Мирославу Гаюк та директора КП «Ізяславтепломережа» Богдана Коцюбинського, благословенною Архієрейською грамотою – всю громаду храму святого Миколая, старосту храму Володимира Лебєдінського та регента хору Оксану Станійчук.

Святковості додавав і той момент, що митрополитом Антонієм у соборному співслужінні священиків і усіх присутніх було освячено та закладено перший камінь в основу майбутнього свято-Миколаївського собору.

Настоятель храму, благочинний храмів Ізяславського округу Хмельницької єпархії УПЦ КП митрофорний протоієрей Володимир Ковальчук звернувся зі словами подяки за візит, звершене освячення храму та закладення першого каменя на адресу митрополита Антонія. Протодиякон Євген по завершенні привітань виголосив уставне многоліття.

Насамкінець архіпастир окропив освяченою водою усіх учасників богослужіння.

Членами громадської організації «Ізяславське козацьке товариство» для всіх учасниківсвяткового дійства було приготованокозацький куліш та узвар.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

96
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.