Стоматологія
Друк на футболках і чашках

В Білогородці освячено храм Київського патріархату

В Білогородці освячено храм Київського патріархату

В Білогородці освячено храм Київського патріархату

Знакова та довгоочікувана подія відбулась у неділю, 4 грудня, у Білогородці. Близько півсотні білогородчан та гостей села зібрались у приміщенні нового храму Пречистої Богородиці Діви Марії в одне з великих свят православної церкви -введення в Храм Пресвятої Діви Марії – аби разом зі святими отцями взяти участь у проведенні сану освячення церкви.

Ідея об'єднання громади у парафію Київського патріархату у селі виникла ще від самого початку бойових дій на Сході. Адже переважна більшість мешканців села не мала бажання відвідувати церкву, яка знаходиться під впливом країни-агресора. Найбільш активно над цим питанням селяни почали працювати на початку цієї осені. Ініціативна група, після благословення даної справи єпископом Хмельницьким та Кам'янець-Подільським Антонієм, провела зустріч з благочинним Ізяславського району УПЦ КП о.Володимиром Ковальчуком, під час якої було визначено основні напрямки подальшої роботи та погоджено місце облаштування святині. Сільською радою у користування громади було передано будівлю колишнього інтернату, яка не використовувалась впродовж декількох десятиліть. І тут розпочалась робота. Найактивніші громадяни хто пожертвами, хто майном, хто своєю фізичною працею долучилися до реалізації свого задуму. Вони власними зусиллями разом з о.Володимиром та настоятелем храму о. Димитрієм провели невеликий косметичний ремонт, під'єднали електрику та створили необхідні умови для проведення богослужінь відповідно до канонів православної церкви. Неабияку допомогу в облаштуванні храму надавали й одна з ініціаторів справи, сільський голова Оксана Тарасюк та директор школи Василь Сопронюк. І саме завдяки спільним зусиллям прихожан та священників 4 грудня у Білогородці відбулось справжнє свято!

Перше богослужіння у храмі провів о. Володимир Ковальчук спільно зсвященнослужителями з Ізяславського та Білогірського районів. Допомагав їм у проведенні обряду освячення хор церкви св. влкмч. і ціл.Пантелеймона з Ізяслава. Під час богослужіння священики спільно з громадою виголосили молитви за Україну, за її воїнів, за весь український народ та за упокій всіх загиблих на неоголошеній війні.

На завершення служби Божої о.Володимир благословив усю громаду храму на добрі справи, побажав їм єдності, миру та благополуччя у родинах і подякував усій громаді за активну громадянську позицію у розбудові єдиної помісної української церкви. Також благочинний району вручив подяки від імені єпископа Хмельницького та Кам'янець-Подільського Антонія ініціаторам даної справи — сільському голові Оксані Тарасюк, директору школи Василю Сопронюку та усій парафії церкви. Вітаючи громаду з цією визначною подією, Володимир Ковальчук зазначив, що неважливо, який храм матеріально, головне, щоб Бог був у кожного в серці. Подякував громаді, священнослужителям за підтримку та облаштування церкви й настоятель храму о.Димитрій і запросив прихожан на наступні богослужіння, які відбуватимуться відповідно до церковного календаря.

Ось таким чином на території нашого району вже відчинив свої двері для прихожан ще один храм Київського патріархату, вже дванадцятий в районі. Тому сподіваємось, що поступово все ж таки громада нашого району, як і країни, осмислить ту просту істину, що народ, який об'єднаний в одну державу, хоча б у переважній своїй більшості має звертатися до Бога рідною мовою у єдиній помісній церкві.

За матеріалами районної газети «Зоря Надгориння»

92
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.