Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​УВАГА: СКАЗ!

​УВАГА: СКАЗ!

До уваги жителів міста! 3 червня 2020 року в місті Ізяслав зареєстровано випадок сказу собаки, труп якого було виявлено на території колишньої військової частини по вулиці Військовій. При виїзді ветеринарних спеціалістів на місце подіїіз розповіді жителів будинку №27 було встановлено, що 29.05.2020 року безпритульний собака забіг на територію їхнього двору. В ході епізоотичного розслідування виникла підозра, що даний собака міг мати контакт з іншими тваринами, які перебувають на прибудинковій території.

З метою встановлення причини загибелі тварини було відібрано зразки патматеріалу та направлено до Хмельницькоїрегіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби. Під час дослідження даного матеріалу встановлено захворювання тварини на сказ. В зв’язку з цим, рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській райдержадміністрації затверджено комплекс заходів по ліквідації даного захворювання, а територію, колишньої військової частини вулиці Військова оголошено неблагополучною по сказу та введено карантинні обмеження. Вулиці Вокзальна та Олександра Кушнірука, та населеного пункту м. Ізяслав та мисливські угіддя Ізяславської міської радивизначено загрозливою зоною. На даний час на неблагополучній території проводяться заходи по ліквідації вогнища сказу.

В зв’язку з вищезазначеним вкотре нагадуємо:

Сказ — заразна хвороба людей і тварин, передається головним чином, при покусах хворими на сказ тваринами.Ця хвороба не виліковується!

Збудник сказу – нейротропний вірус, який може вражати всіх теплокровних тварин. Найбільш небезпечними в якості перенощиків із диких тварин є лисиці, вовки, єноти, шакали, борсуки, кажани; із домашніх – коти, собаки та сільськогосподарські тварини. Можуть хворіти сказом і люди.

Зараження людини може відбуватися при укусі чи заслиненні хворою на сказ твариною. Деякий час вірус знаходиться в місці проникнення (6-12 днів), потім рухаючись вздовж нервових волокон до спинного і головного мозку накопичується і розмножується в нейронах. Особливо небезпечні укуси в голову і кисті рук. Термін інкубаційного періоду та імовірність летальних випадків залежить від місця укусу. При укусі в обличчя ймовірність захворювання, а значить гарантованої смерті, складає 90%, при укусах в кисті рук – 63%, в нижні кінцівки – 23%. Чим краще інервується ділянка тіла, тим швидше вірус потрапляє в центральну нервову систему. Інкубаційний період — в середньому від 2 тижнів до 3 місяців, іноді до 1 року. Слід пам’ятати, що збудник сказу з'являються в слині хворої тварини за 5-7 днів до того, як стало помітно, що тварина захворіла. Отже, іноді цілком здорова на вигляд тварина може при покусах викликати захворювання на сказ.

ЩОБ НЕ ЗАРАЗИТИСЬ СКАЗОМ:

1. Утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами.

2. Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Повідомляйте фахівцям ветеринарної медицини про невластиву поведінку, ознаки захворювання, чи загибель тварин.

3. Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря для встановлення ветеринарного нагляду за твариною на протязі 10 днів.

4. Не знімайте шкуру з диких тварин при їх знаходженні.

5. У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.

6. При укусах, подряпинах, заслиненні будь-якими тваринами негайно промийте рану теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 70 0 спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів (травматологічних пунктів), де буде надана перша медична допомога, а також, у разі потреби, буде призначено курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу.

7. Щорічно доставляйте на щеплення проти сказу собак та котів.

ПАМ’ЯТАЙТЕ:

Нехтування та байдужість до проведення профілактичних щеплень може призвести до захворювання та загибелі Ваших чотирилапих улюбленців та стати загрозою здоров’ю Вашої сім’ї.

Більш детальну інформація щодо особливостей цього захворювання можна отримати у спеціалістів ветеринарної медицини Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини та Ізяславського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за телефонами:4-20-97, 4-11-62.

336
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.