Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Увага!!! Пожежонебезпечний період

​Увага!!! Пожежонебезпечний період

Починаючи з 1 квітня в лісах України, офіційно розпочався пожежонебезпечний період. У цей період різко зростає небезпека виникнення лісових пожеж. І триває цей період до жовтня місяця включно.

Причинами виникнення пожеж у лісі, як не дивно, здебільшого є байдужість і безтурботне ставлення людини до природи: непогашені багаття, кинуті в суху траву недопалки цигарок, а також дитячі пустощі з вогнем.

Особливо різке збільшення кількості лісових пожеж спостерігається у період свят і вихідних днів, коли багато людей відправляються на відпочинок на природу. Нерідко гулянки в лісі закінчуються лихом для зеленого багатства. Найгірше те, що такі пожежі порушують і так вкрай незадовільну екологічну ситуацію. Адже малі природні катаклізми тягнуть за собою народження великих, а великі створюють надзвичайні ситуації, матеріальні збитки немалих розмірів.

За декілька годин неконтрольована лісова пожежа може знищити цілі лісові масиви, які росли десятками років, а про збитки годі й говорити – лік може йти на мільйони. Величезної шкоди пожежі завдають фауні – гинуть птахи, звірі, знищуються їхні домівки.

Щоб уникнути лісових пожеж протягом пожежонебезпечного періоду забороняється:

— розведення багать у лісі (крім тих, що пов'язані з технологічними вимогами лісогосподарських заходів у спеціально передбачених для цього місцях);

— заїзд на територію лісового фонду (крім транзитних шляхів) транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

— відвідування населенням хвойних насаджень при 5-му класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека) за умовами погоди;

— палити, кидати у лісі непогашені сірники, недопалки, витрушувати з люльок гарячий попіл, крім місць, що обладнані для цієї мети.

— випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу (у тому числі проводити сільськогосподарські пали).

Адміністрація НПП «Мале Полісся» звертається до населення з проханням утриматись від розведення вогню під час відпочинку в лісових масивах, а в крайньому випадку — неухильно дотримуватися правил поводження з вогнем у лісі, аби вберегти зелені насадження від біди, адже пожежу легше попередити ніж боротися з нею.

Отже, вирушаючи на відпочинок, варто пам'ятати, що:

— місця для багаття необхідно вибирати подалі від дерев та кущів, очистити від сухого листя та обкопати;

— бажано, щоб поблизу було природне водоймище, а якщо його немає, то воду треба мати з собою;

— необхідно бути обережними при користуванні сірниками та запаленими цигарками, не кидати їх куди-небудь;

— не можна залишати багаття без нагляду, або доручати це малолітнім дітям; — після закінчення відпочинку багаття необхідно залити водою або засипати піском.

Звертаємо Вашу увагу, що порушення вищезазначених правил тягне за собою як адміністративну, так і кримінальну відповідальність, а саме за:

— порушення вимог пожежної безпеки в лісах передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від 85 грн. до 255 грн. і на посадових осіб – від 255 грн. до 850 гривень.

— знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 255 грн. до 850 грн. і на посадових осіб – від 595 грн. до 1020 гривень.

— самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян – від 170 грн. до 340 грн, на посадових осіб від 850 грн. до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно–заповідного фонду, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 340 грн. до 680 грн, на посадових осіб від 1190 грн. до 1700 гривень.

Окрім того, статтею 245 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків вогнем чи іншим загально-небезпечним способом. Винні особи караються штрафом від 5100 грн. до 8500 грн. або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк. Такі ж дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші наслідки, караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

92
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.