Стоматологія
Друк на футболках і чашках

УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!

УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!

УВАГА! АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ!

Ізяславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області повідомляє про виникнення захворювання свиней африканською чумою на свинофермі філії «Рідний край» ПрАТ «Зернопродукт МХП» с.Коров'єТеофіпольського району Хмельницької області, що підтверджено експертним висновком Державного науково-дослідного інституту лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м.Київ від 11.08.2017 року №006448 п.м./17. У зв'язку з цим територію вищевказаної свинофермиоголошено неблагополучним пунктом щодо африканської чуми свиней, встановленомежі епізоотичного осередку та накладено карантин.Також встановлено зону захисту, яка безпосередньо межує з епізоотичним осередком (не менше 3 км) смт. Теофіполь, с.Коров'є, с.Михнівка, с.Новоставці, с.Кривовілька та зону нагляду, яка оточує межі зони захисту від епізоотичного осередку в радіусі не менше 10 км, в яку входять наступні населені пункти Теофіпольського району: с.Волиця Польова, с.Вовківці, с.Троянівка, с.Рідка, с.Лідихівка, с.Заруддя, с.Турівка, с.Борщівка, с.Строки, с.В.Лазучин, с.М.Лазучин, с. Караїна, с.Гаврилівка, с.Колісець, с.Ільківці, с.Карабіївка, с.Котюржинці, с.Ленінське, с.Дмитрівка, с.Кунча, с.Святець, с.Човгузів, с.Ч. Дубина, с.Бережинці, с.Поляхова, с.Волиця, с.Олійники, с.Колки, с.Воронівці, та села Білогірського району Семенів, Новосеменів, Данилівка, Денисівка, Калинівка, Миклаші. На даний час вживаються заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС.

Враховуючинадзвичайну небезпечність даного захворювання, Ізяславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області рекомендує утриматись від поїздок в Теофіпольський район та не завозити звідти живих тварин і продуктів забою свиней на територію Ізяславського району.

Нагадуємо, що африканська чума свиней -це надзвичайно заразна вірусна хвороба свиней усіх вікових груп, що характеризується високою смертністю та призводить до значних економічних збитків.

Характерними для хвороби є наступні ознаки: раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву, підвищення температури тіла до 40.5-42°С, зниження апетиту, в'ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазо­вих кінцівок, хитка хода, посилена спрага, тварини лежать, зарив­шись в підстилку, ядуха, кашель, блювота, діарея (іноді з кров'ю), частіше запор, сли­зисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок, можливі аборти у самок; синюшність шкіри та червонувато-фіолетові плями черева, підгрудка, мошонки, вух, п'ятачка та кінцівок.

Для профілактики необхідно безумовно дотримуватись наступних правил:

— утримувати свиней виключно у закритих приміщеннях, не допускаючи їх вигулу та контакту з іншими тваринами;

— не купувати тварин у невстановлених для цього місцях та без супровідних ветеринарних документів;

— обслуговувати тварин лише у змінному спецодязі, використовуючи окремі засоби догляду та інвентар;

— не дозволяти відвідування господарства та тваринницьких приміщень стороннім особам;

— забезпечувати закритий режим роботи господарства;

— у випадку прояву будь-яких ознак захворювання у тварин – невідкладно звертатися до лікаря ветеринарної медицини;

— не забивати хворих свиней та не переробляти туші захворілих тварин;

— утриматися від утримання свиней у приватному господарстві, якщо ви мисливець, або з якихось причин маєте постійний контакт із дикою фауною;

— не згодовувати свиням харчові відходи, що містять свинину чи продукти забою без термічної обробки.

Дотримання вищевказаних елементарних заходів убереже ваших тварин від захворювання на африканську чуму свиней, а вас – від непередбачуваних матеріальних втрат.

Про всі випадки захворювання та загибелі свиней необхідно повідомляти спеціалістів державної служби ветеринарної медицини на місцях, або Ізяславське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області за тел.: 4-20-97.

За матеріаламиІзяславського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

90
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.