Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Успіх медичної реформи залежить від її втілення на місцях

Успіх медичної реформи залежить від її втілення на місцях

Успіх медичної реформи залежить від її втілення на місцях

(в Ізяславівідбулося урочисте відкриття нової міської амбулаторії сімейної медицини №2)

31 жовтня у місті Ізяслав відбулосявідкриття нової міської амбулаторії загальної практики сімейної медицини №2. Медичну установу відкрили у приміщенні корпусу поліклініки Ізяславської центральної районної лікарні.

Привітати колектив закладу завітали: директор департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич, головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1 Володимир Демчук, голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков, голова районної ради Сергій Шлегель, секретар Ізяславської міської ради Наталія Попко, головний лікар Ізяславського району Олександр Агапій, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук.

Вітаючи учасників святкового заходу, директор департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації Яків Цуглевич наголосив на необхідності швидкого та якісного перезапуску первинної ланки медичної допомоги та покращення медичного обслуговування.

«Потрібно докласти всіх зусиль, щоб пришвидшити перехід на нову систему, бо вона дасть більше фінансування на первинну ланку. Всі підзаконні й нормативні акти, які будуть регулювати фінансування реформи, Міністерство охорони здоров'я України подасть на розгляд Кабінету Міністрів України, на перехідний період для первинної ланки медичної допомоги залишиться субвенція, згідно із внесеною у законопроект правкою», — сказав Я.Цуглевич.

Також Яків Миколайович ознайомив всіх із основними кроками впровадження реформи:

– автономний статус закладу – медичний заклад не зможе працювати за договором за пацієнта, якщо він не перебуватиме в статусі комунального некомерційного підприємства. Це можна розпочинати робити вже зараз, відповідні методичні рекомендації міністерство розіслало і готове консультувати додатково;

– можливість працювати з електронною системою, бо робота йтиме з електронним реєстром;

– підготувати людей, щоб вони могли обрати свого лікаря, куди для цього йти, як його шукати і як оформлювати документи.

Також Яків Цуглевич зосередив увагу на законопроекті № 7117 про медичне обслуговування у сільській місцевості, що передбачає з наступного року додаткові кошти зі спеціального фонду державного бюджету на всі області. Також розробляються разом із Міністерством регіонального розвитку рішення та моделі організації первинної допомоги, під які підуть ці цільові кошти.

Вітаючи присутніх із відкриттям міської амбулаторії загальної практики сімейної медицини, голова районної державної адміністрації, депутат обласної ради Борис Яцков наголосив на необхідності втілення медичної реформи на місцях, адже необхідно забезпечити якісне надання медичних послуг людям, незалежно від місця проживання.

Борис Яцков підкреслив: «Щоб розширити коло медичних послуг для наших громадян і доповнити їх можливостями телемедицини, проведена і проголосована медична реформа, яка дає можливість доступу до висококваліфікованого лікаря та щоб знайти ці «платинові хвилини» і «золоті години» для того, щоб врятувати життя і здоров'я тих пацієнтів, які живуть у селі». Борис Олександрович зазначив, що саме про це говорив Президент України Петро Порошенко, виступаючи на шостому засіданні Ради регіонального розвитку щодо пришвидшення впровадження медичної реформи в сільській місцевості. Зокрема Глава держави сказав: «Швидкісний Інтернет згодиться не лише для амбулаторії, а й для школи, для бібліотеки, для задоволення інформаційних потреб селян».

Також працівників амбулаторії привітали: голова районної ради Сергій Шлегель, головний лікар Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1 Володимир Демчук, головний лікар Ізяславського районного центру первинної медико-санітарної допомоги Сергій Літвінчук.

Право перерізати стрічку було наданодиректору департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації ЯковуЦуглевичу, голові районної державної адміністрації, депутату обласної ради Борису Яцкову, голові районної ради Сергію Шлегелю.

Після урочистого відкриття гості закладу оглянули робочі та маніпуляційнікабінети, поспілкувалися із працівниками амбулаторії.

Також в ході перебування в Ізяславідиректор департаменту охорони здоров'я обласної державної адміністрації Яків Цуглевичознайомився із роботою хірургічного відділення Ізяславської центральної районної лікарні. Головний лікар Ізяславського району Олександр Агапій доповів Я.Цуглевичу про перспективи розвитку відділення та поділився планами на майбутнє із розвитку районної лікарні.

За матеріалами Ізяславського районного центру первинної

медико-санітарної допомоги та Ізяславської центральної районної лікарні

58
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.