Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Уряд має заздалегідь інформувати про посилення карантину: нова постанова парламенту

Уряд має заздалегідь інформувати про посилення карантину: нова постанова парламенту

Нардепи сподіваються, що це допоможе українцям підготуватися до можливого посилення карантинних заборон.

Верховна Рада України прийняла постанову про своєчасне інформування громадян у разі посилення протиепідемічних заходів. Нею парламентарі зобов’язали Кабмін за сім днів повідомляти населення про посилення деяких карантинних заходів. За таку вимогу вчора, 17 листопада, проголосувало понад триста нардепів.

Згідно з текстом парламентської постанови, уряд повинен проінформувати населення не пізніше, ніж за сім календарних днів, про майбутнє запровадження понад одного карантинного обмеження на території всієї країни чи конкретного регіону. До списку таких заборон увійшли питання пасажирських перевезень, відвідування закладів освіти, приймання відвідувачів, закладами громадського харчування, культури, кінотеатрами, розважальної сфери, торгово-розважальними центрами, суб’єктами господарювання, які проводять діяльність у сферах торговельного та побутового обслуговування населення. Це стосується й заборони покидати громадянами місце свого проживання для запобігання поширенню COVID-19.

Крім того, урядовці у такому разі мають за сім днів проінформувати про заходи для підтримки вразливих груп населення, працівників і суб’єктів господарювання та заходи щодо надання державних пільг населенню та суб’єктам господарювання, які зазнають негативних наслідків через посилення карантину.

У пояснювальній записці до цієї постанови йдеться, що така практика дасть змогу громадянам і бізнесу заздалегідь підготуватися до можливого посилення карантинних обмежень. Відповідно це зменшить соціальну напругу. Натомість держава зможе вчасно прийняти необхідні законодавчі зміни, які стосуються підтримки населення та бізнесу.

Прийнята Верховною Радою постанова набуває чинності з дати її опублікування. За неї проголосувало 303 народні обранці, проти — 0, утрималось — 28, не голосувало — 37.

Сайт "Є"

163
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.