Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Україна розриває дипломатичні відносини з РФ: текст заяви

Україна розриває дипломатичні відносини з РФ: текст заяви

Міністерство закордонних справ України опублікувало офіційну заяву щодо розриву дипломатичних відносин з Російською Федерацією.

Про це повідомляє "Європейська правда".

МЗС зазначає, що президент Володимир Зеленський підтримав пропозицію зовнішньодипломатичного відомства про розрив дипломатичних відносин України з Російською Федерацією.

«На доручення Глави Української держави МЗС України розпочало процедуру розриву дипломатичних відносин відповідно до норм міжнародного права.

Наша держава пішла на такий крок у відповідь на акт збройної агресії РФ проти України, вторгнення російських військ задля знищення Української держави, захоплення силою української території та встановлення окупаційного контролю

Наголошуємо, що російська наступальна операція є нападом на суверенітет та територіальну цілісність України, грубе порушення Статуту ООН та основоположних норм і принципів міжнародного права», — повідомляє МЗС.

МЗС України також відкликало до Києва тимчасового повіреного у справах України в Російській Федерації Василя Покотила для проведення консультацій і розпочало евакуацію українського посольства в Москві.

При цьому, Україна не розриває консульські відносини з Росією — відповідно до статті 2 Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року.

«Ми будемо продовжувати захищати права та інтереси українців в Росії, у тому числі українських політичних в‘язнів», — зазначає МЗС.

Консульські установи України на території РФ продовжують працювати у звичайному режимі.

Раніше на брифінгу президент України Володимир Зеленський заявив про розірвання дипломатичних відносин з Росією.

"Європейська правда" ще раніше закликала до розірвання дипвідносин та пояснювала наслідки цього кроку. 

Українська правда

137
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.