Україна офіційно заборонила транзит усіх російських вантажівок

image

Кабінет Міністрів прийняв офіційне рішення про призупинення транзитних переміщень вантажних автомобілів із Росії територією України.
Як повідомили УНІАН у департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну, відповідне протокольне рішення було прийняте сьогодні на урядовій нараді.

У Кабміні нагадали, що Російська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії.

До моменту отримання пояснень від російської сторони та вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в РФ, територією України.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що у зв'язку з тим, що РФ в односторонньому порядку здійснила порушення правил і процедур СОТ та в односторонньому порядку зупинила переміщення українських вантажних автотранспортних засобів територією РФ, Міністерство закордонних справ України невідкладно направило ноту Росії з вимогою пояснення таких незаконних дій.

«До моменту отримання пояснень та вирішення даного спору Україна тимчасово призупиняє дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації, що тягне за собою тимчасове припинення транзитних перевезень вантажними автомобілями РФ територією України», – заявив Яценюк.

«Ми вимагаємо від Росії невідкладно виконати вимоги СОТ, відновити транзитний рух українських автотранспортних засобів», – наголосив він.

Яценюк зазначив, що українська сторона проводить консультації з країнами-членами Європейського Союзу і звертається до країн-членів ЄС щодо виконання РФ базових принципів Світової організації торгівлі.

Варто зазначити, що Російська Федерація повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію з початку січня 2016 року. Підставою для цього був указ президента РФ від 01 січня 2016 року № 1 «Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації».

З 1 лютого припинилися вантажні автоперевезення між Росією й Польщею (після закінчення відповідної угоди), і водії та фірми-перевізники з РФ почали об'їзджати Польщу транзитом через Україну до Словаччини та Угорщини.

Із 12 лютого українські громадські активісти на митних постах почали блокувати заїзд російських вантажівок в Україну.
Учора ввечері Чернігівська область стала десятим українським регіоном, який приєднався до акції з блокади фур з РФ.

У відповідь на блокаду в Україні міністерство транспорту Росії заборонило в'їзд до РФ вантажівкам з України.

«Станом на 09:00 15.02.2016 р. на території РФ затримано 152 автотранспортні засоби, що належать українським перевізникам. Випадків вчинення протиправних дій з боку водіїв автомобілів не зареєстровані», – повідомив Ространснагляд.

novynarnia.com

0
16.02.2016

Коментарі

Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Ковані вироби
Гарантійне та післягарантійне обслуговування побутової техніки
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.