Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Україна офіційно заборонила транзит усіх російських вантажівок

Україна офіційно заборонила транзит усіх російських вантажівок

Кабінет Міністрів прийняв офіційне рішення про призупинення транзитних переміщень вантажних автомобілів із Росії територією України.
Як повідомили УНІАН у департаменті інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату Кабміну, відповідне протокольне рішення було прийняте сьогодні на урядовій нараді.

У Кабміні нагадали, що Російська Федерація в порушення правил і процедур Світової організації торгівлі та двосторонньої міжурядової угоди щодо автомобільних перевезень в односторонньому порядку зупинила рух українських вантажних автотранспортних засобів територією Росії.

До моменту отримання пояснень від російської сторони та вирішення даного питання Україна тимчасово припиняє транзитні перевезення вантажними автомобілями, зареєстрованими в РФ, територією України.

Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк наголосив, що у зв'язку з тим, що РФ в односторонньому порядку здійснила порушення правил і процедур СОТ та в односторонньому порядку зупинила переміщення українських вантажних автотранспортних засобів територією РФ, Міністерство закордонних справ України невідкладно направило ноту Росії з вимогою пояснення таких незаконних дій.

«До моменту отримання пояснень та вирішення даного спору Україна тимчасово призупиняє дію транзитних дозволів, виданих для вантажних автомобілів з реєстрацією в Російській Федерації, що тягне за собою тимчасове припинення транзитних перевезень вантажними автомобілями РФ територією України», – заявив Яценюк.

«Ми вимагаємо від Росії невідкладно виконати вимоги СОТ, відновити транзитний рух українських автотранспортних засобів», – наголосив він.

Яценюк зазначив, що українська сторона проводить консультації з країнами-членами Європейського Союзу і звертається до країн-членів ЄС щодо виконання РФ базових принципів Світової організації торгівлі.

Варто зазначити, що Російська Федерація повністю зупинила транзит товарів з України через свою територію з початку січня 2016 року. Підставою для цього був указ президента РФ від 01 січня 2016 року № 1 «Про заходи щодо забезпечення економічної безпеки та національних інтересів Російської Федерації при здійсненні міжнародних транзитних перевезень вантажів з території України на територію Республіки Казахстан через територію Російської Федерації».

З 1 лютого припинилися вантажні автоперевезення між Росією й Польщею (після закінчення відповідної угоди), і водії та фірми-перевізники з РФ почали об'їзджати Польщу транзитом через Україну до Словаччини та Угорщини.

Із 12 лютого українські громадські активісти на митних постах почали блокувати заїзд російських вантажівок в Україну.
Учора ввечері Чернігівська область стала десятим українським регіоном, який приєднався до акції з блокади фур з РФ.

У відповідь на блокаду в Україні міністерство транспорту Росії заборонило в'їзд до РФ вантажівкам з України.

«Станом на 09:00 15.02.2016 р. на території РФ затримано 152 автотранспортні засоби, що належать українським перевізникам. Випадків вчинення протиправних дій з боку водіїв автомобілів не зареєстровані», – повідомив Ространснагляд.

novynarnia.com

355
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.