Стоматологія
Друк на футболках і чашках

У Японії розробляють вакцину від ковіду, яка має захищати довічно

У Японії розробляють вакцину від ковіду, яка має захищати довічно

Японська фармкомпанія Nobelpharma планує запуск клінічних досліджень вакцини від коронавірусу в 2023 році. За основу вакцини взяли препарат від віспи, тому, на думку дослідників, ця вакцина має захищати від вірусу довічно.

Це є перевагою вакцини, адже, у разі успішного проходження нею усіх етапів досліджень та її сертифікації, люди не потребуватимуть ревакцинації, як це нині є із більшістю вакцин.

– Особливість цієї вакцини полягає в тому, що вона може викликати формування антитіл та імунітету протягом усього життя. Один укол вакцини зберігає свою ефективність понад 20 місяців, і немає іншої вакцини, яка могла б досягти цих ефектів, – прокоментував почесний дослідник Токійського інституту медичних наук Мічінорі Кохара в інтерв’ю The Japan Times.

Саме Кохара із 2020 року (від початку пандемії) працює над розробкою цієї вакцини. Із квітня 2020 року спільно із іншими науковцями у цій сфері почали розробляти рекомбінований вірус на основі спайкового вірусу SARS-CoV-2, що викликає коронавірусну хворобу та непатогенний штам вірусу коров’ячої віспи (DIs ), що є безпечним вірусним вектором.

Я працював над різними технологіями вакцин, але вакцина з використанням вектора вірусу коров’ячої віспи є найпотужнішою з усіх із невеликою кількістю побічних ефектів, – прокоментував науковець.

Проведені експерименти на мишах показали високий рівень антитіл. Вони зберігались майже середню тривалість життя тварини – понад 20 місяців. Крім того, препарат протестували на макаках, у яких вакцина сформувала захист від пневмонії.

Першу та другу фази клінічних випробувань планують провести у першій половині 2023 року. Їх куруватиме Nobelpharma Co. – японська національна корпорація із виробництва ліків.

Орієнтовно до випробувань планують залучити від 150 до 200 добровольців. У фокус-групах будуть також задіяні і вже вакциновані люди, і ті, хто переніс ковід.

У тому разі, якщо підтвердять ефективність та безпеку вакцини, одразу після цього планують розпочати останнє клінічне випробування. У такому разі розповсюджувати препарат почнуть у 2024 році.

Довідка: Вакцина від віспи – розробка Едварда Дженнера, британського медика. Препарат від смертельної інфекційної недуги, який він розробив у 1796 році, став єдиним, який успішно знищив віспу. ВООЗ скоординувала масову вакцинальну кампанію. На сьогодні останнім відомим випадком захворювання на віспу був пацієнт у Сомалі, який заразився у 1977 році. Почесний дослідник Токійського інституту медичних наук Мічінорі Кохара досліджує цю тему понад тридцять років.

Сайт "Є"

123
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.