Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​У РДА відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

​У РДА  відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії

4 січня відбулося засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Ізяславській районній державній адміністрації з питань недопущення та профілактики захворювання на високопатогенний грип птиці.

Як доповів на засіданні начальник Ізяславського районного управління Держпрожспоживслужби Юрій Воленюк, пташиний грип – це інфекційна хвороба птахів, викликає один зі штамів вірусу грипу типу А. Хворобу вперше виявили в Італії більше ста років тому й поширена вона скрізь. Вважають, що всі види птиці так чи інакше сприйнятливі до цієї інфекції.
Особливо небезпечним вважають вірус типу, який дуже швидко мутує і здатний викликати важку хворобу в людини.

В грудні 2020 року у трьох областях України – Київській, Херсонській та Миколаївській – були зафіксовані випадки захворювання на пташиний грип.

Мігруюча водоплавна птиця, найчастіше дикі качки, є природним джерелом вірусу пташиного грипу та причиною занесення інфекції в приватні господарства. Водночас завдяки природній опірності ця птиця найменше сприйнятлива до інфекції й може подолати в процесі міграції значні відстані.

Загальні характеристики захворювання

Грип птиці характеризується загальним нездужанням, набряками, ураженням органів дихання та травлення і перебігає у вигляді справжньої «епідемії».
Розповсюдження збудника відбувається через інфіковані предмети догляду за птицею, корми, яйця, тушки, пір’я. Вірус поширюють також комахи, пухоїди, синантропні птахи, дика перелітна птиця, гризуни. Проте інфікування птиці відбувається в основному повітряно-крапельним шляхом. Вірус виділяється в навколишнє середовище зі слиною, носовими виділеннями і послідом хворої і зараженої птиці.

Прояви захворювання

Клінічні ознаки грипу птиці є мінливими і залежать від багатьох чинників. Приміром, у курей вони різноманітні: втрата апетиту, раптова загибель великої кількості птиці у стаді. Хвора птиця сидить або стоїть у напівкоматозному стані з опущеною головою. Кури несуть яйця без шкаралупи і з часом зовсім припиняють яйцекладку. Хвороба супроводжується депресією, втратою чутливості, сльозотечою, набряками в ділянці голови і шиї, синюшністю слизових оболонок, гребінця та сережок, водянистим проносом, рідше – симптомами ураження органів дихання. При цьому загибель птиці може сягати 80–100%.

Ознаки грипу індиків — це раптова загибель, зниження або припинення яйцекладки, хрипи в легенях, глухий, болючий кашель, набряки голови, діарея. Смертність досягає 80–90%.

Дорослі качки хворіють без видимих ознак. Іноді птиця видужує, але залишається вірусоносієм. Вірусоносійство в птиці, яка перехворіла, триває 2–3 місяці та більше.

Заходи безпеки

Ізяславське районне управління Держпродспоживслужби рекомендує:

1. Регулярно оглядайте домашню птицю.

У разі виявлення у птиці таких ознак, як слабкість, втрата апетиту, порушення координації рухів, пронос, кашель та нежить, значне зменшення кількості знесених яєць, посиніння гребня, миттєва загибель, у качок – сліпота, негайно звертайтеся до дільничного ветлікаря.

  1. Не захоронюватихвору птицю і не лікувати її самостійно.
  2. Потрібно утримувати свійську птицю ізольовано в пташниках, вол’єрах на період міграції диких перелітних птахів.
  3. Не допускати напування птиці з відкритих водойм.
  4. Регулярно очищувати приміщення, де утримується птиця, після роботи необхідно зняти робочий одяг та вимити руки.
  5. Утриматись від купівлі м’яса птиці та яєць на стихійних ринках, якщо ви брали до рук сире пташине м’ясо або яйця, обов’язково помийте руки з милом.

Головне не забувати вакцинувати всю належну птицю проти хвороби Ньюкасла: це значно пришвидшить постановку правильного діагнозу і допоможе нам зберегти ваше здоров`я та здоров`я ваших пернатих.

За матеріалами державної надзвичайної 

протиепізоотичної комісії при РДА

134
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.