Стоматологія
Друк на футболках і чашках

У Радошівці свято Івана Купала перетворило у свято води

У Радошівці свято Івана Купала перетворило у свято води

Для кожного із нас свято Івана Купала завжди асоціювалося з обрядом пускання вінків на воду, жвавими та веселими стрибками через вогнище, а ще пошуком омріяного цвіту папороті… І хоча самі обряди прийшли до нас із сивої давнини, вони й сьогодні не втратили популярності та зацікавленості серед населення. Звичайно зараз свято дещо втратило свою первинну сутність, набуло нового сучасного звучання та все ж залишається овіяним якоюсь доброю магією, вірою людей у здійснення бажань і очікувань.

Фактично містичне свято Івана Купала є святом вогню та води.

7 липня відзначали свято Івана Купала у селі Радошівка. Цього дня тут для місцевих жителів та всіх охочих відбулось велике тематичне свято та народні гуляння.

Особливістю цьогорічного святкування свята Івана Купала у Радошівці стало те, що воно відбулось під знаком однієї із стихій цього свята – ВОДИ. Саме в цей день відбулось урочисте завершення комплексу робіт із реконструкції системи водопостачання жителів частини села Радошівка – було введено в дію дві оновлені водонапірні башти, що вирішило питання водопостачання частини села. Реалізацію проекту «Питна вода» тривала більше ніж пів року. Для його реалізації було залучено кошти різних бюджетів та коштів громади села.

На урочисту подію до села на свято завітали: голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, представник народного депутата України Андрія Шиньковича Валентин Соловйов.

Відкриваючи свято, Радошівський сільський голова Володимир Годованець відзначив, що такі заходи як завершення першого етапу проекту «Питна вода» та святкування Івана Купала єднають людей, вносять яскравий настрій, враження й емоції, що особливо важливо в наш непростий час. «Крім того, це можливість ще раз згадати про багаті традиції нашого народу, послухати гарної української пісні й сповнитися натхнення на нові хороші справи», – додав сільський голова. Володимир Васильович від імені громади села подякував усім тим, хто долучився до реалізації проекту із забезпечення реконструкції системи водопостачання частини села, та вручив їм подяки та грамоти виконавчого комітету Радошівської сільської ради. Серед тих, кому було вручено подяки, були: Ізяславська районна державна адміністрація (голова Борис Яцков), Ізяславська районна рада (голова Сергій Шлегель), народний депутат України Андрій Шинькович.

Звертаючись до учасників святкового дійства, голова районної ради Сергій Шлегель, заступник голови районної державної адміністрації Володимир Левченко, представник народного депутата України Андрія Шиньковича Валентин Соловйов наголосили на важливості зробленого силами громади села Радошівки, що є прикладом успішного менеджменту її керівництва та уміння мобілізувати сили всієї громади. Володимир Левченко та Сергій Шлегель вручили активним учасникам реалізації проекту «Питана вода» грамоти районної державної адміністрації та районної ради.

Далі для жителів та гостей села Радошівка працівниками Радошівського сільського будинку культури, учасників художньої самодіяльності села Радошівка, учасників художньої самодіяльності будинку культури села Голики Варварівської сільської ради Славутського району було проведено культурно-мистецьке дійство «Свято Купала в Радошівці».

Приємно відзначити, що у заході взяло участь багато дітей і молоді, дехто був убраний у вишиванку чи мав іншу національну символіку. Разом з тим не оминули увагою свято й представники старшого покоління, які полишили вдома свої справи та прийшли подивитися на купальське дійство та й просто відпочити душею.

Отож, зібравши велику кількість глядачів, розпочалось свято! На імпровізованій сцені було продемонстровано цікаве театралізоване дійство за участі традиційних та зовсім нових образів містичного купальського дійства, відбувались виступи творчих мистецьких колективів та окремих солістів. Красою та романтикою віяло від конкурсу «Найкращий Купальський віночок».
Особливого колориту святу додало велике Купальське вогнище, а ще смачна юшка та куліш й інші смаколики, приготовані радошівськими господинями для всіх гостей, та весела дискотека!

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

170
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.