Стоматологія
Друк на футболках і чашках

У нашім селі на горбочку стоїть церква на видочку…

У нашім селі на горбочку стоїть церква на видочку…

У нашім селі на горбочку стоїть церква на видочку…

14 листопада Свята Православна Церква молитовно вшановує Святих Безсрібників і чудотворців Косми і Даміана Асійських. Цього ж дня парафія с.Клубівка святкує своє храмове свято – День села.

Кожне село має свою маленьку історію, свою легенду. За місцевою легендою у давні часи село носило назву Клімівка, від імені Клімки, дочки багатого польського дідича, що поселилася тут першою. Давні перекази також вказують, що село було засновано поляками — дворовими людьми родини Сангушків, а його назва походить від польського слова «клемби»-горби.

Свято села у Клубівцітрадиційне. Його святкують здавна і залюбки. Як тільки спускається осінь на землю,– так і знай, що клубівчани готуються до відзначення іменин рідного села. Цей рік – не виняток. Хоч і погодні умови були не зовсім святкові, та іменини – свято, яке ніхто не наважується відміняти. Бо ж воно гуртує, об'єднує, дає силу й наснагу. Причому полюбляють його всі – від мала до велика. Малим – радощі, бо приїздятьв кожну хату гості із солодощами та усіляким дитячим збіжжям, дорослі ж радіють зустрічі та можливості погомоніти одне з одним. Тим паче, є про що, бо нарешті підійшли до завершення важкі сільськогосподарські роботи й з'явився, бодай, невеличкий, та все ж перепочинок.

Хто в останні роки проїжджав через селоКлубівкачи перебував у гостях, мимоволі звертали увагу на трикуполи церкви, які сяють на сонці невимовною красою. Порівняно з іншиминаша парафія є ще зовсім молода, побудована церква у 1992 р.на кошти жителів села.Хоч першадерев'яна церква в селі була ще 1741році — згадується в церковній книзі і була названа на честь Святих Безсрібників і чудотворців Косми і ДаміанаАсійських.

На запрошення настоятеля храму, протоієреяМиколая розділити радість храмового свята прибули священикиз інших сіл району.У храмі була відслужена Божественна Літургія, Настоятель храму висловив щиру вдячність церковній громадіі всім, хто допомагає вирішувати важливі питання життєдіяльностіхраму.

Кажуть, якщо в селі є церква – там є життя і душа. І, мабуть, кожен погодиться з цим, тому що храм – це духовна святиня, це історія, яку потрібно знати і берегти. Тож бережімо і плекаймо славні традиції, звичаї та свята нашого села, примножуймо здобутки його на радість дітям та онукам, бережімо наше село, не цураймося його свят та буднів.Бо село – це криниця нашого родоводу, це наша велика родина. Тут живе наше дитинство, це частина нашого серця. Воно наша сповідь і турбота. Рідне село – це ми з вами. Це наша Україна-мати.

17.11.2016 р.

За матеріалами Клубівської сільської ради

61
RSS
Гость
09:07
А хто памятає де стояла та деревяна церква, про яку згадується в цьому дописі?
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.