Стоматологія
Друк на футболках і чашках

У Хмельницькому бійцям АТО і волонтерам вручили орден «Народний Герой України»

У Хмельницькому бійцям АТО і волонтерам вручили орден «Народний Герой України»

У Хмельницькому бійцям АТО і волонтерам вручили орден «Народний Герой України»

За матеріалами газети «Є» ye.ua) 24 липня у приміщенні обласної філармонії у Хмельницькому відбулась 18 урочиста церемонія вручення нагород «Народний Герой України». Тривало вручення відзнак понад чотири години. Народними Героями стали ще 15 дивовижних людей, патріотів, семеро з яких – посмертно.

Як розповідає журналістка, волонтерка, організаторка церемонії Віолетта Кіртока, усі кандидатури пройшли суворий відбір. Вручали народні нагороди маленька волонтерка Луїза Мілованова, заступник керівника Сил спецоперацій, Народний Герой України полковник ЗСУ Сергій Кривоніс та волонтер Володимир Голоднюк.

«Хотів би подякувати всьому народу України за збір срібла для нагороди. Якби не ви, її б просто не було, — звернувся до всіх ювелір Дмитро Щербаков, який виготовляє ці ордени. – Члени нагородної ради, які виконують дуже складну роботу: вибрати декілька кандидатур із сотень, тисяч – дуже складно. Війна ще не скінчилася, і маємо ще дуже багато Героїв. Хочу подякувати і тим людям, які не шкодують для України нічого. Народ цінує своїх Героїв і пишається ними».

Історії кожного героя розповідали зі сцени, їх вітали оплесками і стоячи. Слухаючи розповіді про загиблих, присутні не раз витирали сльози. Навіть бійці, які багато бачили на Сході України, захоплювалися їхньою мужністю. Рідні загиблих, які отримували їхні нагороди, не стримували сліз. Розповідали, якими були ті, з кого маємо брати приклад у любові до рідної землі.

«Нагороджують нашого офіцера з позивним «Бонд». Ця людина пройшла все, що тільки можна на війні, — розповідають бійці «Філ» і «Макоша» про Олексія Бондарчука, військовослужбовця 8 полку спецпризначення. – Ми вважаємо, він один з найкращих. «Бонд» пройшов аеропорти Луганський, Краматорський, безліч операцій, які ніколи не будуть згадані. Отримує нагороду за успішну операцію, яку очолював».

Нагороду 17-річного бійця «Айдару» Назара Якубовського, який пішов на фронт, приписавши собі кілька років, отримала його мама. Командир групи Михайло Драган, розповів, що побратими дізнались про його вік лише після загибелі: розбираючи речі, знайшли свідоцтво про народження.

«Він був дуже відповідальним, виконував всі накази. Зараз, дивлячись на дорослих чоловіків, які ховаються за жіночими спідницями, порівнюю їх з Назаром. Мене переповнює в грудях. Він справжній чоловік, справжній Герой. Образливо, що його визнання відбулося з такими труднощами», — сказав Михайло Драган.

Орден Народного героя отримав і Вадим Свириденко — фельдшер 128-ї бригади. Він дивом вижив у Дебальцівському котлі в лютому 2015 року, внаслідок страшного обмороження втратив верхні й нижні кінцівки. Завдяки постійним тренуванням та зусиллям у боротьбі з болем уже почав користуватися протезами. Це людина титанічної сили волі та жаги до життя, яка зараз вже допомагає іншим бійцям.

Шоумен, волонтер Сергій Притула сказав, що вважає себе не вартим такої нагороди, хоч для нього це велика честь. Його засмутила людська байдужість, адже на церемонію прийшло так мало людей, не було школярів та студентів, які мають знати Героїв і брати з них приклад.

«Ми, волонтери, трохи щось робимо, але то не співрозмірне з тим, що роблять ці бійці. Я слухаю ці історії про загиблих, і розумію, що ми втрачаємо сіль землі. Я, чесно кажучи, засмучений, бо зал напівпустий. Тут зібралися ті, хто і так в кусі багато чого. Нам треба про цих воїнів говорити багато, нести інформацію по школах по інститутах, тоді з них виростуть громадяни, а не ублюдки», — заявив Сергій Притула.

Герої, що отримали нагороди у Хмельницькому:
1. Олег Копичинський. 30 бригада (не зміг приїхати).

2. Дмитро Годзенко, «Годзілла», заступник командира взводу 17 батальону 57 бригади. Посмертно.

3.Назар Якубовський. Айдар. Посмертно.

4. Микола Микитюк. 30 бригада. Посмертно.

5. Віталій Борщ, механік-водій танкового батальйону 92 бригади.

6. Олександр Шевчук, 1 батальон 30-ї бригади

7. Андрій Жук, командир 3-го батальону 72-ї бригади. Посмертно.

8. Олексій Бондарчук, 8 полк спецназу.

9. Сергій Дубина, 142-й центр сил спеціальних операцій.

10. Дмитро Лабуткін, військовий журналист. Посмертно.

11. Олександр Хаджинов, волонтер.

12. Сергій Притула, громадський діяч.

Лікарська бригада, що була розстріляна разом із пораненим під Дебальцево:

13. Сергій Кацабін,

14. Анатолій Суліма,

15. Михаїл Балюк.

Наступна церемонія відбудеться вже у серпні в місті Кропивницький (колишній Кіровоград). Загалом Народних Героїв є вже більше 260. Недержавний орден «Народний герой України» був започаткований наприкінці лютого в 2015 році журналістом Андрієм Боєчко і ювеліром Дмитром Щербаковим.

За матеріалами газети «Є» ye.ua/

115
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.