Стоматологія
Друк на футболках і чашках

У день працівників культури та аматорів народного мистецтва відбулись урочисті заходи

У день працівників культури та аматорів народного мистецтва відбулись урочисті заходи

У Всеукраїнський день працівників культури та аматорів народного мистецтва на Ізяславщині відбулись урочисті заходи

„Культура – простір, в якому проходить все

життя людини від народження до смерті"

М.В.Попович

Раніше Всеукраїнський день працівників культури і аматорів народного мистецтва відзначався в Україні 23 березня. Ця дата була встановлена в березні 2000 року Указом Президента України № 484/2000, враховуючи вагомий внесок працівників культури та аматорів у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність. З 2012 року, згідно Указу Президента України від 30 грудня 2011 року № 1209/2011 «Про відзначення в Україні деяких пам'ятних дат і професійних свят» цей день став відзначатися в третю неділю травня і отримав назву «Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва». З 2014-го року, відповідно до Указу Президента України від 30 грудня 2013-го року № 717/2013, цей День став відзначатися 9-го листопада, спільно з Днем української писемності та мови.

Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамуленість.

Прабатьками української культури можна вважати культуру індоєвропейських предків слов'ян, слов'янські культурні джерела, культури Київської Русі – дохристиянську і християнську.

Без сумніву, культурний розвиток народів відбувається в процесі їх постійних взаємовідносин. Чим більше різних впливів акумулює в собі культура народу, тим більш культурним є цей народ.

Українська культура зайняла гідне місце в культурі світовій. Вона розвивалась у взаємовідносинах з культурами Заходу та Сходу, в системі Польсько-литовської держави, українофобському „лоні" царської Росії.

Наслідками цього стали, з одного боку, система освіти і вченість, побудовані на західних зразках, з іншого – приниження української мови як „простонародної" і, в той же час, становлення новоукраїнської літератури, написаної саме цією народною мовою.

І це потрібно розуміти не як парадокс історії, а як закономірність внутрішньої сили української культури, яка мала вагомий вплив на будівництво імперської культури, такі визначальні її напрямки, як література, живопис, наука і музика.

Українська культура проникнута також козацьким нескореним національним духом свободи і вольності.

В сучасному українському суспільстві важливо визначити і стверджувати високі моральні принципи, засновані на тисячолітньому духовному і культурному набутку українського народу, щоб не опинитися на задвірках культурного прогресу.

Про все це говорили перший заступник голови районної державної адміністрації Павло Ковальчук та керуючий справами районної ради Леся Божко 9 листопада, вітаючи працівників закладів культури району, аматорів сцени та майстрів мистецтв із професійним святом.

З нагоди професійного свята групі працівників галузі було вручено грамоти районної держаної адміністрації та районної ради.

Також колег привітали головний спеціаліст сектору культури районної державної адміністрації Ірина Романюк, т.в.о. директора Ізяславського районного будинку культури Юрій Шагун, директор Ізяславської дитячої школи мистецтв Микола Коваль, директор Ізяславської центральної районної бібліотеки Ірина Каваценко, директор Плужненської музичної школи Наталія Чорновол, голова галузевої профспілки Ольга Соловей та інші. Вонитакож вручили свої відзнаки групі працівників закладів культури та творчим колективам Ізяславщини.

За матеріалами сектору культури райдержадміністрації

92
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.