Стоматологія
Друк на футболках і чашках

У День незалежності України в Ізяславі відбувся черговий перегляд кінофільму просто неба

У День незалежності України в Ізяславі відбувся черговий перегляд кінофільму просто неба

24 серпня, з нагоди святкування Дня незалежності України, на площі Героїв Майдану міста Ізяслав, в рамках культурологічного проекту«Фільм просто неба», відбувся перегляд оригінальної версії легендарного фільму «За двома зайцями».

На площі зібрались охочі переглянути останній літнього сезону кінофільм просто неба. Аромат літнього парку, затишна атмосфера, безкрає зоряне небо зачарували усіх і зробили прощання з літом дійсно незабутнім.

«За двома зайцями» — художній комедійний фільм режисера Віктора Іванова, який вийшов на київській кіностудії ім.Довженка 1961 року. Кінострічкапоставлена за однойменною п'єсою Михайла Старицького, яка, у свою чергу є переробкою комедії Івана Нечуя-Левицького «На Кожум'яках». Причому сам фільм було відзнято українською мовою.

Держкіно присвоїло фільму скромну ІІ категорію, що означало творчу невдачу (на їх точку зору). Така категорія передбачала обмежений прокат (тільки територія УРСР), друк невеликої кількості копій і покази переважно в будинках культури і заводських клубах. Проте успіх у глядачів був приголомшливим — люди буквально штурмували каси. Адже кожен українець розуміє справжню суть сюжету фільму. Щоправда, це не завадило кінокритикам назвати стрічку «За двома зайцями» найгіршим фільмом 1961 року…

Популярність кінокомедії змінила її прокатну долю. Невдовзі стрічку переозвучили російською мовою і випустили у всесоюзний прокат. Фільм Київської кіностудії мав успіх у всьому Радянському Союзі і миттєво розійшовся на цитати.

Тим часом українська версія легендарного фільму зникла і понад півстоліття вважалася втраченою. Випадково оригінальну фонограму легендарної стрічки вдалося знайти в Маріупольському фільмофонді аж 2013-го. Відреставрована українська звукова доріжка комедії «За двома зайцями» повернула глядачеві живі справжні голоси великих акторів Олега Борисова, Маргарити Кринициної, Нонни Копержинської та інших. Таким чином було відновлено історичну справедливість знаменитої кінострічки.

Фільм Віктора Іванова отримав державну премію імені Олександра Довженка тільки в 1999 році, коли режисера та Олега Борисова вже не було в живих. Зйомки цього фільму відбувалися переважно у Києві на Андріївському узвозі, а також в урочищі Гончарі-Кожум'яки на Воздвиженці. Нев'януча популярність фільму стала приводом для скульптурної композиції — Проні Прокопівни та Свирида Петровича біля Андріївської церкви.

Яскравою оцінкою для фільму стали аплодисменти глядачів по його закінченню. Кожен, повертаючись додому, ще довго обдумував побачене та ділився із друзями своїми враженнями.

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

69
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.