Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Ціни на цукор злетять в гору: цифри вже відомі

Ціни на цукор злетять в гору: цифри вже відомі

Українцям слід готуватися до нових цін на цукор, які у 2021 році, як і в попередньому, будуть підвищуватися під впливом декількох об’єктивних факторів. Про це повідомив заступник генерального директора A’SPIK group з економічних питань Дмитро Панчук.

Так очікується, що вже на початку року оптові ціни на цукор сягнуть показника 15-16 тисяч гривень за тонну (з урахуванням НДС).

На це вплинуло одразу декілька факторів. По-перше цього року в Україні дещо менших збір цукрового буряку, ніж в попередньому. Українські аграрії очікували 500 тон врожаю з гектару, а натомість отримали на сотню тон менше.

Але це не єдина причина зльоту цін. Також цьому посприяли стрімкі зміни клімату, які спостерігаються останніми роками. Вони, в свою чергу, впливають і на культурні рослини. До прикладу, у цукрового буряку, через стреси викликані зміщенням кліматичних зон, впав один з найважливіших показників – цукровість.

Окрім природних факторів, на ситуацію вплинули й деякі економічні. Так зльоту цін посприяла активізація сегменту експорту. Врожаю в 2020 році вийшло менше, але у України є обов’язки перед деякими клієнтами з країн СНД, тому цукор продається їм в повному обсязі. Ще навесні були заключенні контракти на поставку 100 тисяч тон цукру і вже найближчим часом українські цукрові заводи будуть здійснювати ці угоди.

На подальшу ситуацію в цьому питанні зможе вплинути тільки те, які площі українських полів будуть засіяні цукровим буряком.

Також наразі цукрові заводи стараються затримувати товар на складах у надії дочекатися більш сприятливих умов для торгівлі.

Сайт «TV7+»

260
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.