Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Це вогненне слово – КРУТИ

Це вогненне слово – КРУТИ

Скоро вже виповниться 100 років з дати легендарного бою під Крутами у нашій ще тодішній війні за свободу та незалежність України, яку вже навіть у нашій державі у сучасні часи багато хто з істориків з якоюсь сором'язливістю, якоюсь езоповою мовою називає українсько-більшовицькою або й взагалі громадянською. Насправді то була війна проти України, яку розв'язала Росія і в червоній, і в білій своїх іпостасях.

Історія іноді нагадує біг по колу. Підтвердженням, як мало що змінилося в цій частині Європи, стало нещодавнє публічне зізнання очільника Росії, який заявив, що він і досі не визнає того кордону, який у 1918 році при розпаді імперії було проведено між Україною та Росією. І який вже тоді був, до речі, міжнародно визнаним.

Який же сильний фантомний біль: століття минуло, а втрачене й досі не дає спокою Росії. Та імперська сверблячка створює безпосередню загрозу національній безпеці України і безпеці кожного українського громадянина. Тому було ініційовано обговорення цієї російської заяви в Раді Безпеки ООН. Благо, що 177 країн проголосували за Україну як члена Ради Безпеки ООН і з 1 січня 2016 року Україна має абсолютно інші можливості для захисту своїх національних інтересів і глобальної безпеки в Раді Безпеки ООН.

29 січня в приміщенні читального залу центральної районної бібліотеки відбула літературно-музична хвилина «Герої Крут – для нащадків взірець», щоб провести історичні паралелі між подіями початку 1918 року та реаліями сьогоднішнього дня. Тоді, як і тепер, Росія не могла змиритися з існуванням самостійної України. Як в той час, так і зараз йде «гібридна» війна. От деякі спільні ознаки: невизнання країною-агресором факту своєї агресії, міф про громадянську війну, брехлива пропаганда, створення маріонеткових «республік», підтримка «п'ятої колони» в Україні тощо.

Присутні на заході заслухали звернення Президента України Петра Порошенка до Українського народу у зв'язку з Днем пам'яті Героїв Крут. До учасників меморіального заходу звернувсязаступник голови районної держаної адміністрації Володимир Левченко. Він наголосив на тому, щообов'язок сучасного захисника держави – знати і берегти пам'ять про героїчну боротьбу минулих поколінь, всіх українських воїнів за державність, національну ідею, соборність. «Вшановуючи героїзм учасників визвольного руху і героїв сьогодення — гідних послідовників Героїв Крут, ми ще раз осмислюємо помилки минулого, для того, щоб не повторювати їх» — зазначив Володимир Борисович.

Учасники заходу прослухали літературно-музичну композицію, підготовлену працівниками бібліотеки тачитацьким активом.

Згадуючи подвиг героїв Крут, присутні вшанували пам'ять усіх, хтозагинув за Україну, за її свободу та територіальну цілісність, хвилиною мовчання.

На завершеннязаходу всі присутні виконали Державний Гімн України та сфотографувались на згадку про зустріч.

Крім того усі бажаючі переглянули виставку інформаційних матеріалів «Це вогненне слово – КРУТИ!».

За матеріалами Ізяславської центральної районної бібліотеки

212
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.