Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​Трійця 2020. Як святкують цього року

​Трійця 2020. Як святкують цього року

Цього року святкування Святої Трійці припала на неділю, 7 червня. Трійця – одне із великих християнських свят, яке прославляє Бога Отця, Бога Сина і Бога Духа Святого. У цей день на апостолів зійшов Дух Святий і вони різними мовами почали проповідувати віру Христову по всьому світу.

Трійця відзначається три дні – у неділю, понеділок та вівторок.

Офіційно П’ятидесятницю почали святкувати в 381 році, коли на II Вселенському соборі затвердили догмат про Трійцю. Сьогодні це свято набуло нових традицій святкування і трансформувало старі. Любов Скоропуд погодилася розповісти про те, як її родина святкуватиме Трійцю цього року.

Як Ви готуєтеся до свята?

–Напередодні Трійці, у поминальну суботу, вшановують пам’ять спочилих родичів. Люди ідуть на кладовища прибирати могилки. Також в суботу потрібно поприбирати в хаті та на подвір’ї. Обов’язково слід поставити клечання – це гілочки липи, берізок, кленів. Воно ставиться при вході на подвір’я, встромляється в стріху, біля вікон, за ікони. А підлогу встеляли свіжоскошеною травою і татарським зіллям.

Які традиційні страви готуєте?

–Зазвичай готую тушковану капусту, м’ясо, варю холодець. Часом готую щось нове. Але обов’язково повинні бути пироги. Без них свято не обходиться. Я печу їх з маком і ревенем.

Які традиції збереглися з дитинства?

–Доки мама працювала, основним завданням було прибрати будинок. Також ми завжди посипали піском доріжку, яка вела до хати, щоб подвір’я мало охайний вигляд

Як відзначаєте Трійцю?

– Трійця відзначається три дні: неділя, понеділок та вівторок. В неділю у православних храмах виконується одна з найбільш урочистих служб в році, тому всією сім’єю ми ходили до церкви. В обід збиралися за святковим столом. У понеділок забороняється працювати на землі, але можна шукати в ній скарб. Кажуть, що земля в цей день обов'язково подарує хорошій людині щось цінне. Також заведено ходити в гості та вітати близьких зі святом. У ці дні потрібно очистити думки від всього грішного.

Аліна Ріжко

173
RSS
Ірина
08:08
На зелені свята завжди ідуть дощі і цей рік не виняток
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.