Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Третина криниць на Хмельниччині забруднені нітратами

Третина криниць на Хмельниччині забруднені нітратами

Із двох з половиною сотень досліджених зразків води, третина містять завищену норму шкідливих речовин.

Третина криниць, воду в яких дослідили фахівці Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, забруднені нітратами. Такі висновки зробили фахівці за результатами проведених аналізів.

Як зазначають в установі, досліджували якість води за санітарно-хімічними та мікробіологічними показниками, в тому числі, на вміст нітратів. Особливу увагу спеціалісти звертали на криниці індивідуального користування, з яких споживають воду діти до 3 років. Адже в Україні уже зафіксовані випадки отруєння малюків сумішами, приготованими з використанням неякісної питної води з криниць.

«Отож, у 2022 році у Хмельницькій області досліджено 248 зразків води з криниць, з них 80 або 32,2 відсотка зразків не відповідали гігієнічним вимогам до води питної, призначеної для споживання, — кажуть в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб. — При нормативних значеннях вмісту нітратів у воді не більше 50 міліграмів на літр, вони були виявлені у значно більших кількостях».

Так, у Хмельницькому районі нітрати в окремих криницях перевищували гігієнічні нормативи більш, ніж у 5 разів. В Ярмолинецькій територіальній громаді показник був більшим за норму в 2,9 рази, у Теофіпольській тергромаді — у 2,3 рази. В Ізяславській територіальній громаді Шепетівського району вміст нітратів у перевірених криницях перевищував норму у 2,5 рази. У Кам`янець-Подільському районі в окремих населених пунктах вміст нітратів у воді перевищений, подекуди, у 5,3 рази.

Фахівці наголошують, щоб бути впевненими у якості води, споживайте її з перевірених джерел централізованого водопостачання. Також можна звернутися до Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, щоб фахівці виконали весь спектр досліджень води на предмет безпечності.

Сайт "Є"

48
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.