Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Тести на коронавірус: які вони бувають та як їх використовують?

Тести на коронавірус: які вони бувають та як їх використовують?


В Україні поки є два види тестів для діагностики COVID-19: тест-системи та експрес-тести. Перші використовують лише у лабораторіях. Забір матеріалу в людини береться з носа. Експрес-тести можуть проводити будь-які лікарні. Для цього у людини забирають капілярну або венозну кров.

Перший вид тестування вважають більш точним, оскільки він працює з ДНК за допомогою Полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Другий вид виявляє лише непрямі ознаки вірусу, оскільки працює з антитілами – це білкові сполуки, які виробляє організм у відповідь на вірус.

Станом на 19 березня тест-системи були лише у 11 лабораторій, які знаходяться в підпорядкуванні МОЗ.

Але тоді повідомлялося, що міністерство думає над тим, щоб дозволити й приватним лабораторіям проводити діагностику коронавірусної інфекції методом полімеразно ланцюгової реакції.

23 березня з китайського Гуанчжоу в Україну літаком доставили партію тестів для виявлення нової коронавірусної інфекції.

Військовий борт привіз два види тестів:

  • 521 тест-система для полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР). Цього вистачить на 50 000 досліджень.
  • 250 тисяч тестів для експрес-діагностики.
«Швидкі тести використовуватимуться бригадами екстреної допомоги для перевірки людей, у яких виявлена підвищена температура та є підозра на коронавірусну хворобу. У разі позитивного результату експрес-тесту лікарі мають узяти додатковий зразок для підтвердження в лабораторії за допомогою ПЛР-тесту – кажуть в Офісі Президента».

Однак пізніше МОЗ пояснив, що експрес-тести на коронавірус будуть проводити у разі підозри на COVID-19 тільки лікарі певних закладів охорони здоров'я.

Проте згодом в міністерстві знову змінили рішення, і «швидка» таки робитиме тести на коронавірус, але в екстрених випадках.

«Вчора в нас з'явилася інформація про те, що тестування експрес-тестами буде проводитися бригадами екстреної медичної допомоги. Так, вона буде проводитися, але у виключних випадках, коли вони будуть виїжджати в екстренних випадках на надання ургентної допомоги хворим», – розповів головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Джерело: сайт Like TV


115
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.