Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Свято сьогодні: традиції та прикмети

Свято сьогодні: традиції та прикмети

У цей день світ відзначає Всесвітній день боротьби з гепатитом, День PR-фахівця, який День загадування бажань. В Україні — «День хрещення Київської Русі — України», День PR-фахівця,

Православна церква 28 липня вшановує пам'ять святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі. Також у цей день вшановується пам'ять святих мучеників Кирика та Уліти. 

Хрещення Київської Русі та значення для держави

Масове хрещення киян, як оповідає літопис, відбувалося у водах річки Почайна, притоці Дніпра. Після цього християнство стало державною релігією Київської Русі. 

Загалом християнізація Русі проходила поступово. До того ж не всюди цей процес відбувався без опору, як у Києві. Наприклад, на півночі Русі, де християнство було перед тим менш поширене, впровадження нової релігії було зустрінуто вороже, і новгородців довелося хрестити силою. Літопис та інші джерела також згадують про доволі тривале збереження елементів язичництва у народі. 

Значення хрещення Київської Русі Із прийняттям християнства Київська держава, згідно з тодішніми уявленнями, ніби очистилася від скверни й ставала частиною світової християнської спільноти, особливо тісно зблизившись з Візантією – найбільш розвинутою державою тогочасної Європи. Християнство стало потужним поштовхом для розвитку освіти й культури. Набуло поширення запозичене з Візантії мистецтво, а також писемність і писемна література. На території держави почали відкриватися школи, а у Києві було збудовано головний храм Русі, присвячений Богородиці, котрий більш відомий як Десятинна церква.

Що не можна робити сьогодні?

Свято Хрещення Київської Русі вважається дуже великим для християн, тому забороняється займатися важкою фізичною роботою. 

Не можна сваритися, лихословити, злитися і заздрити. Постарайтеся провести цей день у святковому настрої. Варто утримуватися від гучних застіль, переїдання і зловживання алкоголем. 

Прикмети на 28 липня 

Здавна існують погодні прикмети на цей день:

— липа пожовтіла – осінь буде ранньою; 

— дощ з ранку – до сонячного дня; 

— веселки після дощу не видно — попереду багато ясних днів;

— туман ввечері – до дощу; 

— коники голосно скрекочуть — до спеки. 

28 липня іменини: Іменини у Василя, Володимира, Авудима і Петра.

608
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.