Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Святкування Івана Купала на Ізяславщині

Святкування Івана Купала на Ізяславщині

Культура кожного народу світу є особливою та неповторною, від неї залежить духовне багатство країни. Не є винятком і український народ, який своїми піснями, традиціями та звичаями славить на весь світ.

Для кожного з нас свято Івана Купала завжди асоціювалося з обрядом пускання вінків на воду, жвавими та веселими стрибками через вогнище, а ще пошуком омріяного цвіту папороті… І хоча самі обряди прийшли до нас із сивої давнини, вони й сьогодні не втратили популярності та зацікавленості серед населення. Звичайно зараз свято дещо втратило свою первинну сутність, набуло нового сучасного звучання та все ж залишається овіяним якоюсь доброю магією, вірою людей у здійснення бажань і очікувань.

Саме з таким настроєм 6 липня відзначали свято Івана Купала у місті Ізяслав. Цього дня на території міського пляжу для місцевих жителів та всіх охочих відбулось тематичне районне свято та народні гуляння.

Приємно відзначити, що у заході взяло участь багато дітей і молоді, дехто був убраний у вишиванку чи мав іншу національну символіку. Разом з тим не оминули увагою свято й представники старшого покоління, які полишили вдома свої справи та прийшли подивитися на купальське дійство та й просто відпочити душею.

Отож, зібравши кількасот глядачів на березі річки, розпочалось свято! На імпровізованій сцені відбувались виступи колективів та окремих солістів Ізяславського району.

Особливого колориту святу додали й хороводи навколо Марени та Купайла, які водили дівчата у пишних купальських вінках, традиційне пускання віночків на воду, а ще смачна каша для всіх гостей свята від козаків Ізяславщини.

Подібні заходи єднають людей, вносять яскравий настрій, враження й емоції, що особливо важливо у наш непростий час. Крім того, це можливість ще раз згадати про багаті традиції нашого народу, послухати гарної української пісні й сповнитися натхнення на нові хороші справи.

Щасливі, усміхнені обличчя дітей та дорослих красномовніше слів говорять про те, що захід сподобався кожному і ми працюємо у правильному напрямку, відроджуючи національні традиції і організовуючи такі етнічні святкування.

ФОТОЗВІТ

Купальські свята, організовані працівниками закладів культури району та пошановувачами українських народних традицій та звичаїв, відбулись в багатьох селах району.

СВЯТО ІВАНА КУПАЛА В СЕЛАХ РАЙОНУ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

178
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.