Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Світлу пам'ять про загиблих односельчан будемо завжди берегти

Світлу пам'ять про загиблих односельчан будемо завжди берегти

27 лютого, в День пам'яті спаленого села, в центрі села Михнів проведено меморіальний захід із відзначення 76-х роковин спалення в роки Другої світової війни населених пунктів с.Михнів та с.Покощівка з участю учнів школи, педагогічного колективу, працівників Михнівської сільської ради та закладів культури.

Село Михнів було окуповане німецькими загарбниками 7 липня 1941 року.

Величезної шкоди завдали німецькі окупанти цьому селу. Вони створили ненависний режим насильства, силою забирали на фашистську каторгу молодих людей. З села в Німеччину погнали 300 чоловік. Їх морили голодом. Били, заставляли виконувати важкі роботи, їх не вважали людьми, а поводились як з рабами. Багато односельчан загинуло, не витримавши звірячого поводження, не повернулися до своїх рідних.

Трагічна подія відбулася в селі далеко у 1943 році. Село було оточене німцями і поліціями. Почалася облава на партизанів. Скажену лють викликали у фашистів марні пошуки. Вони вривалися в хати, перевертали там все вверх дном, катували жінок, дітей, стариків, стріляли на подвір'ях. Але цього їм було мало. Їм треба було пролити більше чужої крові, і вони пролили її. Есесівці вирішили перевірити громадська будівлі на господарстві (Селисько). Увірвавшись в конюшні і майстерню, вороги зняли галас, а тут були ні в чому не винні мирні люди, які тут працювали.

Дванадцять мирних, ні в чому не винних людей було розстріляно. Всі вони поховані в братській могилі. Михнівчани будуть вічно шанувати пам'ять про розстріляних колгоспників, які чесно трудилися в колгоспі і не зрадили своєму народові.

У кінці лютого 1944 року під час відступу німецькими окупантами було спалено 147 дворів, жертвами стали 34 безневинних жителів села Михнів та 90 дворів в селі Покощівка. Від сіл залишилися лише димарі.

Минають роки, десятиліття, все далі відходять у глиб історії та грізні події війни. Та не згасне в пам'яті людській, не піде в небуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу. Жителі Михнова ніколи не забудуть тих звірств і злочинів, які заподіяли фашисти-розбійники на території рідного села. І тому нам всім необхідно цінувати мир і оберігати його від ворогів, щоб жахливі картини, які відбулися у далекі 40-ві роки, ніколи не повторилися.

Світлу пам'ять про тих, хто загинув у боротьбі проти нацистських окупантів або став жертвою їх варварських злодіянь, ми завжди будемо носити у своїх серцях.

Присутні на заході вшанували пам'ять жертв війни хвилиною мовчання та покладанням вінка до пам'ятного знака односельчанам, які були безневинно розстріляні.

За матеріалами Михнівської сільської ради

79
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.