Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Субсидія на опалювальний сезон в умовах карантину

Субсидія на опалювальний сезон  в умовах карантину

Вже 16 жовтня в Україні офіційно стартує опалювальний сезон. Завдяки програмі житлових субсидій малозабезпечені громадяни оплачують не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу, яка залежить від розміру середньомісячного сукупного доходу домогосподарства в розрахунку на одну особу. Чим менші доходи домогосподарства, тим меншою є частка обов’язкової плати за житлово-комунальні послуги.

Відповідно до норм Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальний послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідного пічного побутового палива» (далі – положення), житлова субсидія призначається за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги і розміром обов’язкового відсотка платежу, визначеного в порядку, втановленому Кабінетом Мінстрів України.

Для призначення житлової субсидії особа подає до органу соціального захисту населення ( далі – УСЗН) заяву про призначення та надання житлової субсидії у грошовій формі та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленими формами. У сільській місцевості та в разі утворення об’єднаної територіальної громади зазначені документи приймаються уповноваженими особами, що визначені виконавчими органами ради об’єднаної територіальної громади, та передаються до УСЗН.

Наразі управлінням соціального захисту населення отримано від Мінсоцполітики програмне забезпечення щодо проведення автоматизованого розрахунку житлової субсидії домогосподарствам, які отримували її в попередньому періоді, без звернень громадян.При цьому управлінням направляються запити до організацій-надавачів житлово-комунальних послуг, Пенсійного фонду України, Державної податкової служби, органів місцевого самоврядування для отримання інформації, необхідної для розрахунку субсидії.

Після отримання інформації про наявність простроченої понад три місяці (на дату надання такої інформації підприємствами-надавачами житлово-комунальних послуг) заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком, строк позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (це -340,00грн) на день звернення за призначенням житлової субсидії, житлова субсидія не призначається, про що громадяни повідомляються.

Якщо протягом двох місяців з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку, житлова субсидія призначається з початку такого сезону.

Якщо громадянин документально підтвердив сплату заборгованості або уклав договір про її реструктуризацію, або оскаржив наявність заборгованості в судовому порядку в строк понад два місяці з дати отримання повідомлення про відмову в призначенні житлової субсидії на наступний сезон, житлова субсидія в такому разі призначається з місяця, що настає за місяцем, в якому громадянин вчинив такі дії.

Житлова субсидія буде призначена у безготівковій грошовій формі.

Разом з тим, за наявності заборгованості житлову субсидію може бути призначено на наступний період за рішенням комісії, утвореної районною державною адміністрацією, на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства з урахуванням обставин, що склалися.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» від 25.03.2020р.на період карантинупризначення житлової субсидії громадянам, які були звільнені з роботи в період карантину відповідно допункту 1частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і зареєструвалися в службі зайнятості як безробітні, здійснюється на підставі заяв про призначення житлових субсидій та інформації центрів зайнятості щодо їх перебування на обліку (при цьому для розрахунку житлової субсидії враховується розмір призначеної допомоги по безробіттю без урахування сум отриманої заробітної плати).

Згідно п. 90постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальний послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідного пічного побутового палива» особи, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані протягом 30 календарних днів поінформувати УСЗН про виникнення наступних обставин:

зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) членів домогосподарств;

зміни соціального статусу членів домогосподарства;

зміни у складі сім’ї члена домогосподарства;

зміни переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання;

зміни переліку витрат на управління багатоквартирним будинком;

зміни управителя, виконавця комунальних послуг, створення об’єднання;

в наступних випадках:

— будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа);

— будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням житлової субсидії, призначенням житлової субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку або оплатив (одноразово) будь-які послуги на суму, яка на дату купівлі, оплати, набуття права власності в інший законний спосіб перевищує 50 тис. гривень;

У разі зміни складу зареєстрованих (фактично проживаючих) у житловому приміщенні (будинку) осіб, складу сім’ї члена домогосподарства, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання подаються нові заява та декларація.

За отриманням консультацій рекомендуємо телефонувати за номерами -42904, 41567.

УСЗН Ізяславської РДА

199
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.