Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Старшокласники Ізяславщини провели засідання «круглого» столу «ГІДНІСТЬ У НАШОМУ ЖИТТІ»

Старшокласники Ізяславщини провели засідання «круглого» столу «ГІДНІСТЬ У НАШОМУ ЖИТТІ»

Щороку, 21 листопада українці відзначають День Гідності і Свободи. Згідно з відповідним указом Президента України, свято встановлено «З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року – лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».

За визначенням «Вікіпедії», гідність – «це поняття моральної свідомості, яке виражає уявлення про цінність всякої людини, як моральної особистості, а також категорія етики, що означає особливе моральне ставлення людини до самої себе і ставлення до неї з боку суспільства, в якому визнається цінність особистості». Однак політичні реклами, які обіцяють «гідні умови праці», «гідну заробітну плату», «гідний рівень життя» стають дедалі більш надокучливими і змушують трактувати прикметник «гідний» лише як «фінансово вигідний».

То що ж таке гідність? Як це – жити гідно? Невже тепер усе зводиться лише до грошей і красивих гасел? Аби з'ясувати це, 21 листопада на базі Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1 відбулося засідання дискусійного «круглого» столу «ГІДНІСТЬ У НАШОМУ ЖИТТІ».

Захід було проведено в рамках Міжнародного проєкту GLOBAL DIGNITI (проєкт започаткований в 2008 році). Цього року Україна вп'яте бере участь у цьому глобальному русі.

Координаторами реалізації заходу в Ізяславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 стали: педагог-організатор закладу Наталія Притульська та завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату Ізяславської районної державної адміністрації Віктор Кучерук.

Учасниками «круглого» столу стали учні 9-11 класів школи, які сформували три дискусійні групи. Їх діяльність в ході дискусії аналізувала експертна рада. До її складу увійшли: заступник голови Ізяславської районної державної адміністрації Володимир Левченко, голова Ізяславської районної ради Сергій Шлегель, Ізяславський міський голова Валентина Корнійчук, Ізяславський районний військовий комісар, учасник АТО Сергій Царук, директор Ізяславської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 Тетяні Вітрук, методист – координатор учнівського самоврядування Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Лариса Хмиз, культорганізатор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Світлана Комлєва, голова районної ГО учасників АТО Володимир Павлюк, начальник відділення пробації в Ізяславському районі Андрій Булаєвський.

Розпочався захід із перегляду відеозвернення Міністерки освіти і науки України Ганни Новосад до учнівської молоді України з нагоди Дня гідності та свободи.

В ході «круглого» столу було розглянуто питання «Що таке гідність», «Гідність у нашому житті» та різні аспекти поняття «гідність». Для цього координаторами проєкту Наталією Притульською та Віктром Кучеруком було організовано проходження ряду кроків, а саме «Гідність на перший погляд», «Гідність у дії», «Гідність у моїй історії», «Моє гідне майбутнє». Долаючи ці кроки учнівська молодь розглянула основні принципи гідності та приклади із реального життя сьогодення. Зокрема було розглянуто питання дотримання прав людини, питання протидії корупції, питання безпеки в мережі Інтернет. Розгляд кожного було організовано в цікавій інтерактивній та ігровій формі із максимальним залученням до спілкування учнів та членів експертної ради.

За підсумками проходження кроків заходу члени експертної ради заходу мали можливість висловити свою точку зору на почуте, розповісти свої історії гідності.

Також в ході «круглого» столу всі його учасники, і діти, і педагоги, і члени експертної ради, написали листи у своє майбутнє: «Я – це ти рік тому. Я пишу тобі у майбутнє, щоб сказати, що я хочу бути гідною людиною! І протягом року я намагатимуся ….». Всі листи було зібрано до великого конверту із поміткою «Відкрити 21 листопада 2020 року», який було передано на зберігання директору школи Тетяні Вітук.

За підсумками дискусії на заході, його учасники зазначили: «Гідність – це вміння постояти за себе і у разі, коли бачиш несправедливість, прийти на допомогу. Тільки тоді особа може почуватися гідною і взагалі називати себе людиною. Гідна людина – та, яка робить корисні справи, є патріотом своєї держави, вона чесна, справедлива, розсудлива й завжди чинить совісно. Звичайно, в Україні є такі люди, можливо, їх навіть багато, але їхня гідність проявляється у маленьких, буденних учинках, тому вони залишаються непомітні. Також гідними людьми є учасники Помаранчевої революції, Революції гідності, вояки АТО, бо вони борються за нас, нашу незалежність і мирне сонце над нашими головами».

За прикладом учасників Революції гідності засідання «круглого» столу «ГДНІСТЬ У НАШОМУ ЖИТТІ» звершилося спільним виконання Державного Гімну України.

Сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації

90
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.