Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​СОШНЕ: 76-і роковини трагедії спаленого села

​СОШНЕ: 76-і роковини трагедії спаленого села

3 лютого у селі Сошне Ізяславського району згадують трагічну сторінку своєї історії. Саме того дня, 76 років тому в далекому 1944 року село було спалене нацистськими загарбниками. Того дня вогнем було знищено 222 домогосподарства та вбито 4 жителів села, вціліли церква та одна хата. Велика кількість жителів села врятувалась втечею до лісу.

2 лютого, напередодні Дня пам'яті спаленого села, чимало жителів села прийшло до місцевого храму на честь святої Параскеви П'ятниці Православної Церкви України, де після служби Божої настоятель храму протоієрей о.Тарас Швець відслужив панахиду за душі вбитих та померлих жертв Другої світової війни з числа жителів села Сошне, після чого всі присутні на богослужінні хресною ходою пройшли до пам'ятного знаку загиблим односельчанам.

Біля пам'ятного знаку, де вибиті прізвища знищених загарбниками односельчан, вже зібрались жителі села різного віку та видів занять, чоловіки та жінки, діти, дорослі та молодь. На меморіальному заході також були присутні Сошненський сільський голова Микола Якобчук, голова Ізяславської районної ради Організації ветеранів України Лідія Загоруй.

На початку заходу отець Тарас відслужив поминальну літію за земляками — жертвами нацизму.

Під час мітингу-реквієму, присвяченого пам'яті спаленого 76 років тому нацистами села Сошне, виступили із літературною композицією молодь села. За допомогою засобів художнього слова вони розповіли про трагедію рідного села Сошне та його жителів. Також було згадано під час меморіального заходу і про сучасних захисників свободи, незалежності та територіальної цілісності України. Пам'ять усіх, хто загинув від рук загарбників, присутні вшанували хвилиною мовчання.

Під час свого виступу Сошненський сільський голова Микола Якобчук та голова ветеранської організації Лідія Загоруй, згадуючи по ті далекі часи, зауважили: «Це була відплатна акція за дії збройного українського підпілля проти нацистів… Для окупантів завжди пріоритетом було знищення національно-визвольного спротиву українців за свою державність».

Ніколи не зітреться з пам'яті нашого народу, не піде в небуття його великий подвиг і велика трагедія у період Другої світової війни. Ми завжди пам'ятатимемо великий внесок України у загальну справу боротьби із нацизмом.

За матеріалами Сошненської сільської ради

84
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.