Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Сьогодні день вишиванки: історія та цікаві факти про свято

Сьогодні день вишиванки: історія та цікаві факти про свято

Гарна вишита сорочка з давніх-давен є ідентифікатором будь-якого українці, це наше ДНК нації. Її одягали як на свято, так і на кожен день, з нею вперше знайомились зі світом і з нею ж прощалися зі світом. Вона була і є завжди поряд. Вишиванка була і є ознакою вільного українського народу та великою частиною його культури та свідомості.

Але не завжди все було так гладко, коли ти можеш вільно носити вишиванку на вулиці.Був в нашій історії і період коли вишиванку ховали від злих очей, коли публічне носіння вишиванки було злочином та причиною гонінь з боку влади. Цей час, коли наш національний одяг зневажали, історики називають “шароварщиною”. Але після здобуття Україною незалежності, коли народу та країні був потрібен символ, який об’єднав нас усіх, вишиванка постала як фенікс та отримала друге народження. Мати вишиванку у своєму гардеробі знову стало престижно та модно.

Сорочка із вишивкою стала складовою чоловіків та жінок із різних верств населення та навіть отримала своє власне свято, яке святкують у третій четвер травня.

Це свято започаткували студенти. Вшановувати вишиту сорочку запропонувала студентка Чернівецького університету Федьковича Олеся Воронюк у 2006 році, яку надихнув Ігор Житарюк викладач того ж самого університету, який часто приходив на пари у вишитій сорочці. Активна дівчина запропонувала своїм одногрупникам та іншим студентам вишу обрати день та усім разом прийти у вишиванках.

На перших порах однодумців флешмобу було близько десятка, але з кожним роком їх ставало все більше. Зараз це свято не тільки має всеукраїнський масштаб, в ньому активно беруть участь українці закордоном та просто прихильники нашого національного одягу, які з радістю хваляться фото- та відеоконтентом у соціальних мережах.

Цікавинкипро День вишиванки

 • Починаючи із 2008 року в багатьох українських містах проходять паради вишиванок, участь в яких може взяти кожен. Щороку у цей день можна зустріти людей, які, одягнені у вишиванках, демонструють її красу та розмаїття.
 • Окрім традиційних парадів в цей день організовують флешмоби, майстер-класи народних мистецтв (вишивання, плетіння та інше).
 • У 2011 році з нагоди п’ятої річниці святкування було встановлено рекорд за кількістю людей у вишиванках в одному місті. На центральній площі Чернівців, де зародилось свято, зібралось більше як 4000 людей у вишиванках. Цю подію внесено до книги рекордів Гінеса.
 • Цього ж року центральний корпус Чернівецького університету одягнули у вишиванку, яку спеціально пошили до цієї дати.
 • З 2012 року знову ж таки у Чернівцях взяли за традицію дарувати вишиванки немовлятам, які народилися у цей день.
 • У 2013 році прийшла Доба вишиванки. Під час цього заходу був проведений благодійний ярмарок. Виручені кошти пішли хворим дітям.
 • У 2014 році українська вишиванка вийшла на новий рівень і її можна зустріти у США, Канаді, Італії, Німеччині та на визначних особистостях.
 • В цей же рік було проведено конкурс на сімейне фото у вишиванках та акцію виконання гімну у вишиванках, до якої долучились жителі всієї країни.
 • У 2015 році свято проходило під гаслом єднання народу та поколінь.
 • Також у цей же рік було започатковано акцію “Подаруй вишиванку захиснику” — мета якої було підняти бойовий дух захисників. На передову передавали вишиті сорочки, як нагадування про дім.
 • У 2016 році у вишиванку одягнули засновників Києва та Либідь, а також показали перший повнометражний фільм про вишиті сорочки, який отримав назву “Спадок нації”.
 • У 2018 році у Мистецькому арсеналі пройшов етнопоказ, моделями якого стали жінки, які захищають країну на Сході.
 • У 2019 році свято пройшло під галом “Вишиванка — одяг вільних”. Таким чином організатори планують привернути увагу ще до однієї події, а саме Дня пам’яті жертв політичних репресій, і не лише радянських часів, але і сучасної країни, в’язнів, які перебувають у полоні РФ.
 • Окрім цього у цей же рік організаційний комітет “Всесвітнього дня вишиванки” проводить акцію “День вишиванки — день солідарності з Україною”. Мета акції- одягнути впливових іноземців, які підтримують Україну.
 • На даний момент географія свята — це 50 країн.

Цьогорічгасло свята – «День ВИШИВАНКИ – ДЕНЬ РОДОВОДУ».

День вишиванки — це не просто свято, де ви можете похвалитися своєю вишиванкою — це свято єднання. Адже долучитися до свята просто, потрібно тільки одягнути вишиванку, і не важливо, яка погода буде у цей день, дощ не завадить вам посміхатися.

СТОРІНКА «ДЕНЬ ВИШИВАНКИ НА ІЗЯСЛАВЩИНІ» https://www.facebook.com/%D0%94%D0%B5%D0%BD%D1%8C-%D0%B2%D0%B8%D1%88%D0%B8%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B8-%D0%BD%D0%B0-%D0%86%D0%B7%D1%8F%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D1%89%D0%B8%D0%BD%D1%96-105608824472372/?modal=admin_todo_tour

За матеріалами джерел мережі Інтернет 

496
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.