Стоматологія
Друк на футболках і чашках

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ - ДЕМОБІЛІЗОВАНИМ УЧАСНИКАМ АТО

СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ - ДЕМОБІЛІЗОВАНИМ УЧАСНИКАМ АТО

Демобілізовані учасники антитерористичної операції – нова категорія безробітних, яка порівняно нещодавно з'явилась на ринку праці. Повернувшись до мирного життя, вони потребують підтримки і, насамперед, у реалізації свого права робити те, що вміють, і отримувати за це гідну винагороду. Служба зайнятості допомагає воїнам, які захищали Україну, працевлаштуватись, адже це один із засобів реабілітації учасників АТО.

Для інформування демобілізованих учасників АТО щодо умов реєстрації, перереєстрації в державній службі зайнятості, надання допомоги по безробіттю та соціальних послуг в центрі зайнятості створено інформаційні куточки, які систематично поповнюються актуальними матеріалами, спрямованими на їх соціальний захист та швидке повернення до зайнятості. У приміщені військового комісаріату також розміщені інформаційні матеріали та нормативно-правові акти у сфері зайнятості та соціального захисту на випадок безробіття, зокрема дорожня карта «Як знайти роботу військовослужбовцям та учасникам АТО».

Служба зайнятості реформується і покращує свої сервіси. Безробітні освоюють нові сучасні технології, а саме: створення відеорезюме, підготовка до онлайн-співбесіди, безкоштовне вивчення англійської мови на базі он-лайн платформи «Lingva.Skills», реєстрація на Інтернет-платформі для навчання на відкритих он-лайн курсах «Prometeus», участь у роботі консультаційного центру «Онлайн-фарватер».

При обслуговуванні учасників АТО, фахівцями центру зайнятості застосовується індивідуальний підхід до кожної особистості, надається повний комплекс соціальних послуг із пошуку роботи та сприяння у працевлаштуванні: пошук підходящої постійної або тимчасової роботи; участь у громадських або інших роботах тимчасового характеру; індивідуальні консультаційні, інформаційні та профорієнтаційні послуги; організація власної справи та надання коштів для започаткування підприємницької діяльності; організація професійної підготовки або перепідготовки, в тому числі можливість отримати ваучер для проходження професійного навчання (особам, віком від 45 років); підвищення кваліфікації; систематичне проведення групових консультацій – семінарів з техніки пошуку роботи, тренінгів, міні-ярмарків та ярмарків вакансій із залученням роботодавців, при потребі організовуються цільові семінари за участю соціальних партнерів з Ізяславського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, Ізяславського районного військового комісаріату, Ізяславського бюро правової допомоги, управління соціального захисту населення райдержадміністрації.

Учасники АТО — це та категорія людей, яка потребує особливої уваги з точки зору адаптації до умов мирного життя та інтеграції на ринку праці. 30 серпня 2016 року вступили в дію зміни до статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» щодо додаткових гарантій у сприянні працевлаштуванню учасників бойових дій, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення. Законом встановлені додаткові гарантії при працевлаштуванні з урахуванням 5% квоти робочих місць для учасників антитерористичної операції на підприємствах, де працює понад 20 працівників. Для роботодавців, які створюють нові робочі місця і приймають безробітних з числа учасників антитерористичної операції, з'явилась можливість отримати компенсацію зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Цей Закон дає додаткові гарантії у працевлаштуванні учасників АТО і за прогнозами ці зміни дадуть службам зайнятості додаткові важелі для пришвидшення пошуку роботи демобілізованим військовослужбовцям.

У період з січня по вересень 2017 року до Ізяславського районного центру зайнятості за допомогою у працевлаштуванні звернулось 98 демобілізованих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції. Як результат послідовної та системної роботи, за сприяння Ізяславського районного центру зайнятості постійне місце роботи знайшла 31 особа, 4 особи проходили професійне навчання з подальшим працевлаштуванням, знято з реєстрації у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом 4 безробітних з числа учасників АТО.


За матеріалами Ізяславського районного центру зайнятості

70
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.