Стоматологія
Друк на футболках і чашках

СКАЗ – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

СКАЗ – ЦЕ НЕБЕЗПЕЧНО!

Звертаємо увагу жителів міста Ізяслав на те, що минулого тижня по вул.Шевченка в районі 7 та 8 БОСів було зареєстровано випадок захворювання собаки на сказ. Рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісіїприІзяславській райдержадміністраціїнатериторію, щообмежується перехрестям вулиць Шевченка, Микитюка, Вокзальна та Кушнірука накладено карантинні обмеження терміном на 60 днів. Територію м.Ізяслав та прилеглі мисливські угіддя визначенозагрозливоюзоною.

Повідомляємо, що протягом дії карантиннихобмеженьвмістібуде проводитись облік собак і котів та їх вакцинація проти сказу. Проханнядожителівмістаз розуміннямвіднестисьдопроведеннявищевказанихзаходів, дотримуватись «Правилутримання домашніх та інших тварин і поводження з ними у м. Ізяслав» та, по можливості, самим звертатись до Ізяславської районної державної лікарні ветеринарної медицини щодо вакцинації та реєстрації своїх домашніх тварин.

Також наголошуємо, що у вересні та листопаді 2018 року зареєстровано два випадки сказу лисів в селах Плужне та Добрин. Враховуючи, що останнім часом мають місце часті випадки, коли лиси, які є основними носіями вірусу сказу в дикій природі, заходять на територію сіл та міста, існує постійна загроза інфікування вірусом сказу домашніх та безпритульних тварин.

Особливе занепокоєння викликає епізоотична та санітарно-епідеміологічна ситуація в місті Ізяслав через велику кількість безпритульних собак, що значно підвищує ризик виникнення даного захворювання серед таких тварин та, в свою чергу, становить реальну небезпеку для людей, тому що безпритульні собаки, збираючись в зграї, поводять себе дуже агресивно і нападають на мешканців міста, наносячи їм укуси.

Зараження людини може відбуватися при укусі чи заслинені хворою на сказ твариною. Особливо небезпечні укуси в голову і кисті рук, тому що вірусшвидшепроникаєчерезнервовіволокнадоспинногоіголовного мозку, де накопичується і розмножується, викликаючи захворювання. Слід пам'ятати, що збудник сказу з'являється в слині хворої тварини за 5-7 днів до того, як стало помітно, що тварина захворіла. Отже, іноді цілком здорова на вигляд тварина може через укус чи слиною заразити сказом. За відсутності вчасного лікування ця хвороба характеризується абсолютною смертністю, через що в світі щорічно гине понад 50 тисяч людей і більше 1 млн. тварин. На жаль, трагічний випадок стався цього року і в Україні. 2 листопада у Львівській області померла 68-річна жінка, яка захворіла на сказ після укусу власного собаки та вчасно не звернулась до лікувального закладу за допомогою.

За даними антирабічного кабінету Ізяславської центральної районної лікарні, з початку 2018 року зареєстровано 61 особу, які звернулися за медичною допомогою з приводу укусів тваринами, з них 35 — безпритульними собаками. 49-ти постраждалим призначено антирабічну вакцинацію. З метою моніторингу в Хмельницьку регіональну державнулабораторію Держпродспоживслужби для діагностичних досліджень направлено 18 зразків патологічного матеріалу від тварин, підозрюваних в захворюванні на сказ. Якщо такі тварини мали контакт з людиною, після першочергового дослідження методом імуннолюмінесцентної мікроскопії проводиться постановка на біологічну пробу, яка триває 30 днів, в зв'язку з чимдослідження деяких зразків на сьогоднішній день не завершені і загроза виявлення вірусу сказу залишається.

Враховуючи те, яку величезну загрозу може становити дане захворювання для життя і здоров'я людини та домашніх тварин, переконливо просимо вас дотримуватись наступних простих правил:

1. Уникайте будь-яких контактів з дикими та безпритульними тваринами. Пояснюйте дітям, чому не можна гратися, гладити, торкатись невідомих тварин. Негайно повідомляйте відповідні служби про випадки агресії, напади на людей та нанесення укусів від таких тварин.

2. Будьте відповідальними. Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Не викидайте домашніх тварин на вулицю, щоб вони не поповнювали ряди безпритульних.

3. Негайно повідомляйте фахівців ветеринарної медицини про невластиву поведінку, ознаки захворювання чи загибель домашніх тварин.

4. При укусах, подряпинах, послинені будь-якими тваринами, негайно промийте рану теплою кип'яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 70% спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов'язку, після чого негайно зверніться за медичною допомогою до лікувально-профілактичних закладів (травматологічних пунктів), де буде надана перша медична допомога, а також, у разі потреби, буде призначено курс лікувально-профілактичної імунізації проти сказу.

5. Щорічно доставляйте на щеплення проти сказу собак та котів.

Більш детальну інформацію щодо особливостей та заходів профілактикисказу можна отриматиу спеціалістів Ізяславської районної державної лікарніветеринарноїмедицинитаІзяславськогорайонногоуправління Держпродспоживслужби за телефонами: 4-20 97, 4-11-62.


За матеріалами Ізяславського РУ ГУ Держпродспоживслужби в Хмельницькій області

99
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.