Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Сказ на Хмельниччині підтвердили у майже двох десятків тварин

Сказ на Хмельниччині підтвердили у майже двох десятків тварин

Також з початку року за медичною допомогою звернулися 850 людей, яких покусали тварини.

Вже понад 20 років на території Хмельниччини не зафіксовано жодного випадку захворювання людей на сказ. Однак надалі фіксуються нові випадки інфікування тварин. Так від початку цього року сказ вже підтвердили у майже двох десятків звірів. Переважно це коти та собаки. Деталі розповіли працівники Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб.

За їх інформацією, станом на 22 червня від початку року сказ на Хмельниччині підтвердили у 17 тварин. Серед інфікованих: п’ять собак, десять котів, одна лисиця та один бичок.

Також за медичною допомогою звернулися 850 покусаних тваринами жителів краю. Найбільше, 642 людини, постраждали від собак. Серед них — 281 була безпритульною. Також 118 людей покусали коти, зокрема 32 — безпритульні. Решта випадків: 11 — гризуни, 4 — сільськогосподарські тварини, 2 — лисиці, 3 випадках — інші дикі тварини. Для порівняння, торік за медичною допомогою звернулися 1 тисяча 465 людей.

«Протягом попередніх 40 років епідемічна ситуація в Україні щодо захворюваності людей на сказ залишається нестійкою та має тенденцію до зростання. Найбільші показники були зафіксовані у 2007 році — сім, а у 2011 і 2015 роках — по шість. На Хмельниччині вже 20 років не фіксують випадків захворювання на сказ серед людей», — зазначили у Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Медики розповідають, що на сказ можуть хворіти всі види свійських і диких тварин, а також гризуни, кажани й птахи. Найчастіше заразитися людина може від собак, котів і лисиць.

Щоб запобігти інфікуванню людей, господарі зобов’язані зареєструвати домашніх улюбленців у ветклініці та щепити їх проти сказу. Для вигулу свійських тварин у громадах мають бути виділені та облаштовані спеціальні майданчики. Крім того, собак і котів не можна брати з собою у магазини, їдальні, на дитячі майданчики, пляжі, у парки, сквери, сади та інші місця загального користування. Категорично забороняється торкатися незахищеними руками хворих диких та домашніх тварин, приносити їх в житлові приміщення. Також відповідні служби у населених пунктах зобов'язані вести систематичний вилов бродячих собак та кішок.

«Тільки дотримання заходів з профілактики поширення сказу та регулярні щеплення свійських тварин проти сказу можуть запобігати розповсюдженню цього захворювання серед людей», — наголосили в центрі контролю та профілактики хвороб.

Сайт "Є"

269
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.