Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Штраф за прогулянку парком без вдягненої маски: нова заборона для «червоних» зон

Штраф за прогулянку парком без вдягненої маски: нова заборона для «червоних» зон

Для регіонів з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки уряд розширив перелік місць, де необхідно дотримуватися маскового режиму.

Станом на 24 березня на Хмельниччині діє «помаранчевий» рівень епідеміологічної небезпеки. Проте область невдовзі може опинитися у «червоній» зоні, на що вказують показники Міністерства охорони здоров’я. У такому разі жителі караю стикнуться з новими заборонами. Наприклад, щодо перебування без вдягнених захисних масок на територіях загального користування.

Нові правила маскового режиму та що таке території загального користування

Без вдягнених засобів індивідуального захисту, зокрема масок і респіраторів, нині заборонено перебувати у громадських будинках, спорудах і транспорті. Це карантинне обмеження є спільним для всіх регіонів країни. Однак днями члени Кабміну внесли зміни щодо дотримання маскового режиму на території областей з «червоним» рівнем епідеміологічної небезпеки.

Згідно з урядовою постановою, відтепер без вдягнених засобів індивідуального захисту також заборонено перебувати на територіях загального користування. Їх перелік наведений у Законі України «Про благоустрій населених пунктів».
Отож, до територій загального користування належать:

  • парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики;
  • пам'ятки культурної та історичної спадщини;
  • майдани, площі, бульвари, проспекти;
  • вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки;
  • пляжі;
  • кладовища;
  • інші території загального користування (таку категорію вказано у Законі — авт.).

Тобто перелік територій загального користування точніше прописаний у чинному законодавстві, ніж громадських місць.

Які штрафи загрожуватимуть порушникам маскового режиму?

Про такі види штрафів йдеться у статті 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей). У ній наведено два види відповідальності з різними розмірами стягнень: від 17 тисяч до 34 тисяч гривень штрафу за порушення карантину та від 170 до 255 гривень за перебування без вдягненої маски.

В областях з «червоним» рівнем за перебування на територіях загального користування без вдягнених масок правоохоронці планують штрафувати лише злісних порушників. Про це для видання «Українська правда» розповів заступник директора департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ України Ярослав Тракало.

За його словами, правоохоронці займатимуться профілактичною та роз’яснювальною роботою про необхідність дотримання маскового режиму. Відповідно патрульні найперше робитимуть зауваження порушникам.

«Злісним порушникам, які не будуть погоджуватися надіти маску, будуть виносити на місці протоколи про штраф у 170 гривень або постанову про штраф у 17 тисяч гривень, якщо порушення зафіксовано в громадському транспорті або державній установі», — зазначили в «Українській правді» з посиланням на слова Ярослава Тракала.

Однак такі пояснення дещо розходяться з положеннями чинного законодавства. Питання, які стосуються штрафів від 170 гривень за порушення маскового режиму, в Кодексі України про адміністративні правопорушення прописано так: «перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно».

Тобто у статті 44-3 немає жодного слова про «території загального користування», а будь-яких законодавчих змін поки не внесено для виправлення цієї неузгодженості.

Нагадаємо, 22 березня урядовці внесли й інші зміни до дії нинішнього адаптивного карантину. Зокрема, вони дозволили медзакладам у «жовтих» і «помаранчевих» зонах проводити планову госпіталізацію.

Також зазнали змін правила пасажирських перевезень в областях з «червоним» рівнем. Якщо раніше таку заборону приймала державна комісія з техногенно-екологічно безпеки та надзвичайних ситуацій, то нині таке повноваження делегували регіональним комісіям. Саме вони визначатимуть доцільність такого обмеження.

Проте окремим рішенням державної комісії з ТЕБ і НС заборонятиметься посадка пасажирів в автомобільний чи залізничний транспорт міжобласного сполучення, окрім поїздів спеціальних залізничних рейсів у внутрішньому сполученні.

Також нагадаємо, що Верховна Рада прийняла нинішні штрафи за порушення карантину у березні минулого року, а за порушення маскового режиму — у листопаді.  

Сайт "Є"

163
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.