Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Шляхами партизанської слави

Шляхами партизанської слави

Все далі в історію відходять жорстокі битви Другої світової війни, в яких наш народ проявив справді героїчну мужність, відстояв честь і незалежність Батьківщини. Уже давно на місці руїн і попелищ заново виросли міста та села. Здається, ніщо не нагадує про ту війну. Проте ніколи не будуть забуті імена тих, хто у тяжкий для нашої країни час здійснив неповторні подвиги, хто не пощадив найціннішого – власного життя, заради щастя нинішніх поколінь. Жодні страхіття і знущання не змогли зламати волелюбного духу українських партизанів, які не шкодуючи власного життя, робили все можливе для наближення довгоочікуваної перемоги.

Історія партизанського руху на Ізяславщині в період Другої світової війни – це одна із найяскравіших сторінок героїчної боротьби нашого народу. Внесок партизанських формувань в загальну перемогу людства над нацизмом просто неоціненний. Сторінки партизанської війни дають нам можливість зрозуміти таємницю духовної величі українського народу, який у грізний час із зброєю в руках піднявся на захист своєї землі.

У невеличкому місті Ізяслав в роки тієї війни діяло підпілля, участь у якому брали ще зовсім юні хлопці та дівчата. Війна забрала у них отчий дім, батьківську турботу, безхмарне дитинство та юність. Серед юних підпільників була й чотирнадцятирічна Аня Сошенська, яка до війни навчалася в Ізяславській школі № 1.

З нагоди відзначення Дня партизанської слави та з метою вшанування подвигу партизанів та підпільників у період Другої світової війни, виховання у молодого покоління почуття поваги до історичного минулого, біля пам'ятної дошки, що на містку через річку Горинь в центрі міста Ізяслав, де трагічно загинула Аня Сошенська, відбувся тематичний пам'ятний захід «Стежинами партизанської слави», який провели старшокласники Ізяславської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 1.

Метою проведення даного заходу був виклик почуття гордості та поваги до українського народу, зокрема своїх однолітків тих кривавих часів.

Ведучі познайомили всіх присутніх зі сторінками історії нашого партизанського краю, зокрема учасників підпілля, а також розповіли про їх славетний подвиг. Під час виступів школярі одразу поринули в атмосферу тих страшних воєнних часів, пройнялися спогадами про той нелегкий шлях визволителів нашої Батьківщини. Поринаючи у той світ, відразу ж розумієш, що партизани і підпільники були нескореними, сильними духом та патріотизмом люди, незалежно від свого віку. Завдяки їх безстрашній і непримиренній боротьбі окупована земля України для фашистів стала караючою. Їх подвиг є прикладом самопожертви та героїзму, зразком мужності та стійкості, символом патріотизму та любові до Батьківщини. Саме ці риси характеру повинно формувати в собі підростаюче покоління.

Наприкінці заходу присутні вшанували пам'ять загиблих у Другій світовій війні партизан та підпільників хвилиною мовчання, а також поклали квіти до пам'ятної дошки Ані Сошенської.

Після цього школярі відвідали ветеранів Другої світової війни — колишніх підпільників Андрія Бондарука та Івана Лукашука. Під час бесіди сивочолі фронтовики поділилися із молодим поколінням своїми болісними спогадами про страшні часи війни, про участь нашого народу в здобутті великої перемоги, про особисту долю.

Дорогою ціною дісталася українцям у той час перемога. Так, минають роки, змінюються люди, покоління і настане той час, коли зовсім не залишиться живих свідків того страшного лихоліття. Проте залишиться пам'ять про них, про їхні подвиги, про ту жорстоку і бездушну війну, яка забрала життя мільйонів людей, принесла лихо і горе на нашу українську землю. І від нас усіх залежить, щоб це залишилося у пам'яті наступних поколінь, бо без пам'яті немає майбутнього.

ФОТОКОЛАЖ


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

76
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.