Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Шкоду від забруднення Шепетівки відходами оцінили у понад 36 мільйонів гривень

Шкоду від забруднення Шепетівки відходами оцінили у понад 36 мільйонів гривень

Екологи підозрюють у цьому підприємство, яке мало б відправити відходи на утилізацію.

У Шепетівці виявили речовину невідомого походження з різким запахом нафтопродуктів. Такі відходи були вивантажені на одній зі земельних ділянок міста. Надалі було з’ясовано, що вони потрапили у Шепетівку зі сусідньої області. Завдані збитки довкіллю оцінили у понад 36 мільйонів гривень. Про це повідомили представники Державної екологічної інспекції у Хмельницької області.

За їх інформацією, площа забруднення земельної ділянки сягнула 982 метрів квадратних. Лабораторні дослідження ґрунту показали, що невідомою речовиною є металошлам, тобто відходи виробництва підшипників. Це небезпечне сміття має високий вміст міді, нафтопродуктів, нікелю, фосфору, хлоридів і цинку.

Завдану довкіллю шкоду від забруднення металошламом екоінспектори оцінили у 36 мільйонів 140 тисяч 700 гривень. Також вони встановили, що у Шепетівку небезпечні відходи потрапили з Волинської області. Відповідальність за це несе підприємство, яке мало б доставити їх на утилізацію.

«Представники ПАТ «СВК Україна» (зареєстроване у Волинській області — авт.) і ТОВ «Утильвторпром» (зареєстроване в Одесі — авт.) уклали мі собою договір. Згідно з ним, останнє мало доправити відходи на утилізацію з Луцька в Горишні Плавні Дніпропетровської області. Проте «Утільвторпром», залучивши до перевезення автотранспорт однієї фізичної особи-підприємця, металошлам у Шепетівці», — зазначили у пресслужбі Державної екологічної інспекції у Хмельницької області.

Також екоінспектори додають, що представники прокуратури вже спрямували позов до Шепетівського міськрайонного суду про відшкодування понад 36 мільйонів гривень завданої довкіллю шкоди.

Сайт "Є"

183
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.