Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Щеплення від Covid-19: чому медики мають надати письмову згоду або відмову, пояснили в ОДА

Щеплення від Covid-19: чому медики мають надати письмову згоду або відмову, пояснили в ОДА

Наразі в області передбачене щеплення працівників усіх закладів охорони здоров’я.

З початку кампанії вакцинації від Covid-19 на Хмельниччині, яка триває вже понад місяць, в області отримали щеплення 6 тисяч 118 осіб вакциною «AstraZenecа». Про це сьогодні, 31 березня, під час брифінгу в Хмельницькій облдержадміністрації, розповів заступник голови ОДА Сергій Ткачук. Як повідомлялося раніше, на Хмельниччині вже стартував другий етап вакцинації. На цьому етапі передбачене щеплення працівників усіх закладів охорони здоров’я: і тих, які надають допомогу хворим на Covid-19, і всіх інших працівників медичної сфери. А також осіб, яким понад 80 років, і які попередньо записалися до листа очікування.

«У п’ятницю на засіданні комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій було прийняте рішення про те, що всі медики мають надати добровільну письмову згоду або відмову від вакцинації, — розповів Сергій Ткачук. — Чому? Медики нині на передовій. Ми хочемо вакцинувати всіх, хто того бажає. І це потрібно зробити оперативно. Тож затримувати наступні етапи через те, що нині хтось думає вакцинуватися чи ні, а рішення не приймає, не правильно. Це затягує процес. Хто не виявив бажання – пише відмову, усе добровільно. Ми будемо витрачати ті вакцини, які отримав регіон, на наступні категорії громадян, як підлягають вакцинації».

Поки що не щеплюють в області підопічних закладів соціального захисту, як того передбачає етапність. Заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Хмельницької обласної державної адміністрації Тетяна Косовська каже, що для контингенту осіб, які є підопічними таких закладів, все ж очікують вакцину «Pfizer».

«Вакцинувати бажаючих в закладах соціального захисту буде спеціально підготовлена бригада, — зазначає Тетяна Косовська. – Маємо в області 31 такий заклад, де з трьох тисяч людей, які підлягають щепленню, виявили бажання вакцинуватися понад тисячу.

Нагадаємо, планується, що вакцинація проти COVID-19 в Україні розрахована на п’ять етапів:

На першому етапі вакцинуватимуть медиків, які працюють із пацієнтами з COVID-19, персонал та мешканців закладів для літніх людей, військовослужбовців на фронті.

 На другому етапі вакцинуватимуть решту медичних працівників, людей віком 80+ та соціальних працівників.

 На третьому етапі вакцинуватимуть людей віком 65-79 років, працівників критично важливих структур державної безпеки, працівників сфери освіти.

 На четвертому етапі вакцинуватимуть людей віком 60-64 роки, людей з хронічними захворюваннями, людей, які працюють та відбувають покарання в місцях обмеження волі.

 На п’ятому етапі вакцинуватимуть решту дорослого населення України.

Сайт "Є"

141
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.