Стоматологія
Друк на футболках і чашках

​«Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох.»

​«Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох.»

Поетеса епохи – Ліна Костенко

19 березня видатна українська письменниця та поетеса – Ліна Костенко – святкувала 90-річчя. Це одна з найвідоміших жінок сучасності, авторка понад 15-ти поетичних збірок та романів якій увійшли до шкільної програми: «Записки українського сумашедшого», «Маруся Чурай».

Народилася Ліна Василівна Костенко в селі Ржищів Київської області. Всі переживання, злети та падіння, найсокровенніші почуттята мрії навічно залишаться між рядками її поезії.

5 цікавих фактів з життя поетеси :

 • 1.У дитинстві Ліна мріяла стати льотчицею. Бажання було настільки сильним, що вона змайструвала собі саморобний парашут зі старої маминої парасолі та простирадла, піднялася з ним на горище і стрибнула. Тоді маленька Ліна ледве не загинула, тому з мрією дитинства було покінчено. Вже дорослою Костенко стала педагогом і лише згодом відкрила талант до поезії.
 • 2.Ліна Костенко завжди писала, що хотіла, і говорила, що думала, ніколи не підлаштовуючись під обставини. Свою безкомпромісність поетеса успадкувала від бабусі – саме вона вчила онуку любити свободу і бути чесною. Тому у той час, коли колеги-письменники боялися репресій і мовчали, Костенко відкрито критикувала владу. У радянські часи поетеса була активною учасницею дисидентського руху, за що її твори були забороненими для друку впродовж14 років. Це був важкий удар для письменниці, і вона навіть оголосила голодування. Однак акція протесту не дала жодного результату, і Ліні довелося навчитися жити у творчій ізоляції. Саме в цей час вона написала свої найвідоміші твори Берестечко і Маруся Чурай.
 • 3.Близькі Ліни Костенко називають її залізною жінкою. Поетесу нагороджували багатьма почесними відзнаками, про які її колеги тільки мріють. Але сама письменниця відкрито заявляє, що цих нагород не потребує. Без жодних пояснень Ліна відмовилася від премії Золотий письменник України та звання Герой України.
 • 4.Письменниця була двічі заміжня. Вперше вона вийшла заміж за поляка Єжи-Яна Пахльовського, який носив їй оберемки бузку. У шлюбі народилася донька Оксана. Кохання було яскравим, але недовгим. Він не захотів їхати до Києва, а вона — до Варшави. Розійшлися тихо. Та в Україні Ліна зустріла свого другого чоловіка — Василя Цвіркунова, директора Кіностудії імені О. Довженка. Він став для письменниці опорою на цілих 20 років і полюбив доньку Ліни Оксану як рідну. Згодом у них народилася спільна дитина — син Василь
 • 5.Про молоду Ліну ходять легенди. Кажуть, вона була дуже екстравагантною жінкою і багато курила. У неї закохувалися відомі чоловіки: зокрема, прихильності Ліни добивались українські поети Василь Симоненко та Дмитро Павличко. Другий навіть зізнався, що досі береже коробку сірників, яку придбав декілька десятків років тому спеціально для того, щоб при зустрічі прикурити Ліні цигарку.

Творчість Ліни Костенко надихає та зачаровує. Не даремно її цитати стали крилатими висловами, адже кожен рядок проймає до мурашок та змушує замислитися над вічними темами.

Цитати Ліни Костенко :

 • Душа — єдина на землі держава, де є свобода чиста, як озон.
  Кордон душі проходить над світами, а там нема демаркаційних зон— «Летючі катрени», збірка «Вибране»
 • І все на світі треба пережити.
  І кожен фініш — це, по суті, старт.
  І наперед не треба ворожити,
  І за минулим плакати не варт
 • «Пісенька з варіаціями», збірка «Триста поезій»
 • А треба жити. Якось треба жити.
  Це зветься досвід, витримка і гарт— «Пісенька з варіаціями», збірка «Триста поезій»
 • І хто ми є? Усі усім мільйони. А хтось комусь однісінький один— «Фото у далекий вирій», збірка «Вибране»
 • Настане час — і все піде в архів — «У драмі людській небагато дій», збірка «Триста поезій»
 • Страшні слова, коли вони мовчать— «Страшні слова…», збірка «Триста поезій»
 • Воно з-за ґрат свободу краще видно. То добрий вишкіл іноді — тюрма — «Берестечко»
 • Шукайте посмішку Джоконди, вона ніколи не мине…— «Вже почалось, мабуть, майбутнє…», збірка «Триста поезій»

Останнім часом Ліна Костенко уникає публічності, не з'являється на світських заходах, але продовжує писати. Це унікальна жінка, яка заслуговує на своє жіноче щастя та пошану від людей.

Юлія Шевчук

324
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.