Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Різдвяні хіти: український «Щедрик» у виконанні світових зірок

Різдвяні хіти: український «Щедрик» у виконанні світових зірок

«Щедрик» – одна з найпопулярніших обробок Миколи Леонтовича, знана не тільки в Україні, але й у всьому світі під назвою «колядка дзвонів» (Carol of the Bells, Ukrainian Bell Carol, UkrainianCarol).

Микола Леонтович знайшов текст народної щедрівки і просто написав до нього музику. А сам текст пісні був складений ще за язичницьких часів. Бо у Щедрику співається про приліт ластівки. Це тому, що «Язичницький Новий рік» святкувався на весняне рівнодення, тоді ж виконувались і новорічні щедрівки, коли ластівки прилітали з вирію.

Над обробкою цієї композиції Микола Леонтович працював майже усе життя. Перша її редакція була написана до 1901-1902 рр., друга редакція — в 1906-1908 рр., третя — 1914 р., четверта — 1916 р., і нарешті, п'ята — 1919 р.

Уперше «Щедрика» виконав хор Київського університету 1916 року, коли композитор працював у Києві, де керував хоровими колективами. Виконання твору принесло великий успіх. Ім'я Леонтовича стало відомим у музичних колах і серед широкої публіки.

Англомовну версію, відому як Carol of the bells, склав у 1930-ті рр. диригент, хормейстер, вчитель музики Пітер Вільховський — американець українського походження. Пісня нагадувала йому передзвін і він передав це у своїх віршах. Пізніше пісня закріпилася в музичній культурі західних країн під назвою «колядка дзвонів». І досі американські хори, професійні й непрофесійні, співають цей твір як колядку на Різдво.

Від переддня свята Різдва Христового ми запропонуємо вам ряд найоригінальніших варіантів виконання цього хіта легендарними виконавцями, гуртами світового рівня, а також українськими зірками.

Отже, сьогодні пропонуємо «Щедрика» у виконанні американського метал-гурту Metallica. На youtube ця композиція набрала майже 3 мільйони переглядів.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

104
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.