Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Рішенням Об’єднавчого собору створено автокефальну помісну Православну Церкву в Україні

Рішенням Об’єднавчого собору створено автокефальну помісну Православну Церкву в Україні

У столиці нашої держави у приміщенні Софійського собору, 15 грудня відбувся історичний Об'єднавчий собор православних церков України. На ньому було прийнято рішення про створення автокефальної помісної православної церкви в Україні та було обрано її предстоятеля.

Перед початком роботи собору у храмі Малої Софії була відслужена Божественна літургія. По завершенню богослужіння відбулася реєстрація учасників Об'єднавчого собору. Вони представляли три православні церкви, які існують в Україні – Українську Православну Церкву Київського патріархату, Українську Автокефальну Православну Церкву та Українську Православну Церкву, яка перебуває у єдності з Московським патріархатом.

Також для участі в соборі до храму Святої Софії прибув Президент України Петро Порошенко. Звертаючись до учасників зібрання, Глава держави сказав: «Звертаюся безпосередньо до вас, учасників Собору, до ієрархів церков. Колосальна відповідальність у ці години лежить на вас. Держава зробила все, що могла. Тепер саме від вас і тільки від вас залежить майбутнє України, майбутнє нашої великої нації, наша свобода, наша державна і духовна незалежність». Також на Соборі крім Петра Порошенка були присутні екс-президент Віктор Ющенко та голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

У першому турі голосували всі присутні священнослужителі незалежно від сану. У другому турі голос могли віддати лише єпископи. У другому турі переміг митрополит Епіфаній з перевагою приблизно 20 голосів.

Хочеться відзначити, що посеред приміщення храму поруч із хрестом було розміщено примірник факсимільного видання Української ПЕРШОКНИГИПересопницького Євангелія. Як відомо, роботи із перекладів текстів Святого Письма на тогочасну сучасну українську мову було розпочато в Заславському монастирі за кошти княгиніАнастасії Заславської.

Коли в соборі Святої Софії засідав Об'єднавчий собор, під його стінами на Софійському майдані зібралися тисячі людей із усієї України, щоб висловити свою підтримку новій автокефальній помісній Православній Церкві в Україні. До них, по завершенню роботи собору під дзвони дзвіниці Святої Софії, вийшли Президент України Петро Порошенко, митрополит Київський та всієї України, предстоятель Православної Церкви в Україні Блаженнійший Епіфаній, голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

Привітавши увесь український народ із проголошенням автокефальної помісної Православної Церкви в Україні, Петро Порошенко заявив, що разом із новообраним предстоятелем помісної церкви України Блаженнійшим Епіфанієм 6 січня 2019 року вирушить на Фанар (історичний район у Стамбулі, де розташована резиденція Вселенського патріархату), там Вселенський патріарх Варфоломій вручить митрополиту Київському та всієї України Епіфанію Томос про надання автокефалії.

Конец формы

Новостворена Православна Церква України отримає статус автокефальної та управлятиметься відповідно до Томосу та свого статуту. Головною владою у новій церкві вважається Помісний Собор, який власне й буде обирати очільника – митрополита Київського – за поданням Архієрейського Собору.

«На перехідний період до складу постійного (річного) Синоду постійними членами входять три колишніх предстоятеля церковних груп, які об'єднуються, а у разі неучасті предстоятеля в Об'єднавчому Соборі, постійним членом Синоду є старший за архієрейською хіротонією представник церковної групи, яка об'єднується», – мовиться у Статуту нової Церкви.

Відтак, це означає, що постійними членами Синоду стали колишні предстоятелі УПЦ (КП) Філарет, УАПЦ Макарій і митрополит Вінницький і Барський Симеон з Московського патріархату.

15 грудня на Софійському майдані перебували також представники Ізяславщини з числа представників духовенства та мирян. Серед прапорів України, що були на майдані, ними було розгорнуто прапор міста Ізяслав та штандарт із зображенням великого герба Ізяславського району.

Завершилось велике дійство на Софійському майдані загальним виконанням Державного Гімну України.


Сектор інформаційної діяльності та комунікацій

з громадськістю апарату райдержадміністрації

41
RSS
Гость
10:08
Молодці.
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.