Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Рідні та друзі вшанували пам’ять Олега Онищука

Рідні та друзі вшанували пам’ять Олега Онищука

Рідні та друзі вшанували пам'ять Олега Онищука


Про війну в Афганістані в родині Онищуків завжди згадуватимуть з болем у серці. Адже вона забрала життя дорогої їм людини – чоловіка, батька, а тепер вже й дідуся Олега Петровича. Для читачів молодшого покоління, спершу, коротко розповімо, а для старших нагадаємо про цього мужнього військового та про його подвиг.
Народився в робітничій сім'ї у селі Путринці. 1978 року закінчив Ізяславську середню школу № 5.
В армії з 1978 року. 1982 року закінчив Київське вище загальновійськове командне училище імені М.В.Фрунзе. Служив у Забайкальському, Туркестанському військових округах на посаді командира взводу, з квітня 1987 року — в складі «обмеженого контингенту» радянських військ в Афганістані на посаді заступника командира роти брав участь у війні в Афганістані.
За півроку перебування в Афганістані Олег Онищук вже мав в активі десять бойових операцій по знищенню ворожих караванів зі зброєю.
28 жовтня 1987 року командуванню стало відомо про рух каравану моджахедів із Пакистану. Для його знищення було виділено групу з 16 розвідників-десантників під керівництвом старшого лейтенанта Онищука О.П. Група секретно здійснила в горах стрімкий марш у район міста Шахджой (170 км від Кандагара). 30 жовтня було перехоплено передовий загін зі зброєю. Але вночі група Онищука була оточена. Вранці десантники вступили в нерівний бій. Ворог відкрив по них масивний вогонь з кулеметів, безвідкатних гармат, мінометів. Один за одним гинули бойові побратими. Коли у них скінчилися патрони, в хід пішли гранати. Останню Олег залишив для себе.
Указом Президії Верховної Ради СРСР від 5 травня 1988 року старшому лейтенанту посмертно присвоєно звання Героя Радянського Союзу. Він нагороджений орденом Леніна, орденом Червоного Прапора, медаллю «За бойові заслуги».

Ось так у зовсім молодому віці обірвалося життя Олега Онищука. Та про нього пам'ятають рідні, ті, хто його знав. Його ім'я присвоєно школі, в якій він навчався. Вшановують пам'ять герою щороку у день його загибелі, під час інших пам'ятних дат. І днями, коли Олегу Петровичу виповнилось би 55 років, рідні та друзі вирішили провести з цього приводу низку заходів. Зокрема, на майданчику біля районного будинку культури відбувся концерт патріотичної пісні за участю гурту «Долг». Його могли відвідати усі бажаючі ізяславчани та гості міста.

А безпосередньо 12 серпня члени президії районної Спілки ветеранів війни в Афганістані разом з юними вихованцями клубу військово-патріотичного виховання «Каскад» поклали квіти до погруддя Олега Онищука на меморіалі воїнів-інтернаціоналістів та до пам'ятної дошки, встановленої на приміщенні Ізяславського НВК №5, а також до могили героя на міському кладовищі. У поминальних заходах також взяли участь дружина Олега Онищука – Галина Степанівна, донька Наталія і внук Володя. Проведення даних заходів стало ще одним свідченням того, що пам'ять про нашого славного земляка Олега Петровича Онищука живе і надалі житиме в наших серцях і наступних поколіннях.


С.Охремчук

152
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.