Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Реставрація палацу Санґушків може обійтися у понад 400 мільйонів гривень

Реставрація палацу Санґушків може обійтися у понад 400 мільйонів гривень

В Україні хочуть відновити півтори сотні пам’яток.

В Міністерстві культури України планують відреставрувати пів сотні замків та палаців, сотню музеїв, театрів, філармоній та культових споруд у період 2021-2023 років. Про це розповіли «Українській правді. Життя» у Міністерстві культури та інформаційної політики.

«Серед замків та палаців є приблизно до 150, які ще можна реставрувати, але багато вже руїн. І не хочеться, щоб те, що є, стало руїнами», – зазначили в у міністерстві.

Серед тих півтори сотні архітектурних пам’яток, про які йде мова, на прикладі деяких виданню розповіли, у скільки можуть обійтися реставраційні роботи. Серед них, зокрема, і про одну з архітектурних пам’яток, розташованих на території Хмельниччини. Мова йде про пам’ятку архітектури національного значення – Дворик з аркадами, яка є складовою частиною архітектурного комплексу Садиби Санґушків у місті Ізяслав.

Як зазначають у повідомленні, вартість комплексних реставраційних/консерваційних робіт садиби Санґушків складає 413 мільйонів 900 тисяч гривень.

Нагадаємо, раніше фахівці відділу з питань культури, мистецтва, охорони культурної спадщини та туризму області, охорони пам'яток Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв та відділу наукової та культурно-освітньої діяльності НІАЗ «Кам’янець» опрацювали перелік та внесли до нього об’єкти історико-архітектурної спадщини Хмельницької області, що потребують першочергового здійснення протиаварійних, ремонтно-реставраційних та консерваційних робіт. Серед них, зокрема значиться і Садиба Санґушків у місті Ізяславі.

Довідково: палацовий комплекс в Ізяславі – унікальна споруда, яка перебуває під охороною держави. Його внесено занесено до Державного реєстру національного культурного надбання (пам'ятки містобудування і архітектури), які офіційно перебувають під охороною держави. Охоронний номер комплексу — 758, до якого також включено костел Святого Йосипа та монастир отців Лазаритів. Нині палац перебуває у занедбаному стані та руйнується швидкими темпами.

Сайт "Є"

208
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.