Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Пилип Орлик: цікаві факти про гетьмана

Пилип Орлик: цікаві факти про гетьмана

До Дня українського козацтва

Багато сучасних істориків сходяться на думці, що найважливіший результат діяльності Пилипа Орлика — це створення «Договорів і постанов», документу, який ще називають першою українською Конституцією. Також ми знаємо Орлика, як Гетьмана Війська Запорізького, військового діяча, поета та публіциста. Безумовно, його внесок в українську культуру й історію — безцінний. Але щоби краще зрозуміти біографію цього діяча, варто ознайомитися з найцікавішими фактами про нього.

Патріот, вправний оратор та мислитель

● За походженням, Пилип Орлик був литвином (білорусом). Народився майбутній гетьман також на території сучасної Білорусі, у селі Косута.

● Батько Пилипа служив у війську короля Речі Посполитої, був католиком. Мати — православною, тому сина охрестили за східнохристиянським обрядом.

● Юний Пилип Орлик демонстрував неабиякі здібності до навчання. Він відмінно володів ораторським мистецтвом, мав талант до поезії, полюбляв літературу та філософію.

● Орлик був справжнім поліглотом: знав українську, церковнослов’янську, польську, італійську, болгарську та деякі інші мови.

● Політичну кар’єру у Війську Запорізькому Орлик почав, як старший військовий канцелярист та заступник головного писаря.

● Пилип Орлик — один із найбільших соратників гетьмана Івана Мазепи. До речі, цікавою є й візуальна схожість цих двох постатей: досить лише порівняти портрети обох діячів.

● Орлик — перший український політичний емігрант. Оскільки він підтримував політику Мазепи, після його поразки у війні на боці Швеції, Орлик та ще приблизно 50 соратників покинули Україну, перебравшись до міста Бендери (Молдова).

● Конституція, створена Пилипом Орликом, була своєрідною спробою вгамувати суперечки між козаками та гетьманом. Завдяки їй, Орлик вважається одним із перших політиків, які намагалися оформити своєрідну угоду між народом та владними гілками.

● Орлик — перший гетьман України у вигнанні. Його обрали гетьманом козаки, які емігрували разом із ним після поразки в битві під Полтавою.

За матеріалами джерел мережі Інтернет

104
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.