Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Природоохоронці просять утриматися від відпочинку та подорожей біля Святого Озера

Природоохоронці просять утриматися від відпочинку та подорожей біля Святого Озера

Озеро є одним із пулярних місць відпочинку в нашому регіоні.

Адміністрація Національного природного парку «Мале Полісся» звернулася до місцевих жителів та туристів з проханням утриматися від відвідування території навколо Святого озера. Як зазначають природоохоронці, усе через небезпеку падіння аварійних дерев.

«Хоча озеро і є одним із найпопулярніших місць відпочинку в нашому регіоні, проте ситуація з аварійними деревами на його берегах несе в собі потенційну небезпеку та може завдати загрожувати людському життю», — повідомляють в НПП «Мале Полісся».

Зазначають, що озеро сьогодні переживає не найкращі часи свого існування, — додають в установі. — Сильно знизився рівень води, змінилась її якість, довкола озера з’явилась велика маса сухих дерев які зараз несуть небезпеку оточуючим.

«Всьому цьому є ряд причинно-наслідкових зв’язків: озеро живиться поверхневими водами, яких зараз не достатньо для його наповнення. В останні роки в зв’язку із зміною клімату на нашій території випадає менше опадів, рівень грунтових вод сильно знижується (міліють ставки, річки, озера, висихають джерела та криниці ). Зниження рівня грунтових вод призвело до виснаження рослиного покриву (коріння рослин та дерев майже не дістає водного горизонту) як наслідок відбувається ослаблення своєрідного імунітету. Далі вже починають свою роботу давно існуючий комплекс стовбурних шкідників і результатом їх діяльності є велика маса сухого пошкодженого лісу».

Додають, що хоч на перший погляд ці дерева виглядають міцними й непохитними, однак це не так. Адже внаслідок діяльності різних типів шкідників та грибковах хвороб коренева система фактично зруйнована і навіть невеликий подих вітру може спричинити падіння дерев.

Природоохоронці зазначають, щоб вирішити цю проблему необхідно проведення низки санітарно-оздоровчих заходів на даній території. Утім здійснити їх оперативно неможливо, оскільки Озеро Святе має статус комплексної пам’ятки природи загальнодержавного значення та входить до Національного природного парку. Проведення таких заходів потребує відповідної дозвільної документації, отримання якої займає значний проміжок часу.

Сайт "Є"

170
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.