Стоматологія
Друк на футболках і чашках

Примножують та бережуть багатство природи

Примножують та бережуть багатство природи

Примножують та бережуть багатство природи

Немає такої людини, яка б ніколи не бувала у лісі. Більшість громадян відвідує це природне багатство в першу чергу для задоволення своїх потреб (духовного та фізичного відпочинку, збору дарів лісу). Та мало хто знає, що вартує зберегти та примножити цей живий скарб нашої планети ще у такий нелегкий період. Але дуже добре це знають лісівники, які постійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві. Нелегка праця давно і справедливо заслуговує глибокої поваги та високого авторитету і не лише у своє професійне свято, яке цього року відзначають лісівники 18 вересня. Цьогоріч свято для лісівників ювілейне, адже рівно 80 років тому було засновано Ізяславський лісгосп.

На даний час державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» — це комплексне багатопрофільне лісове господарство, яке займається лісовідновленням, доглядом за лісовими насадженнями, охороною та захистом лісів, лісозаготівлею та переробкоюдеревини, вирощуванням декоративного посадкового матеріалу і відтворенням диких тварин.

У зв'язку із проблемами, що виникли минулого та поточного року внаслідок стихійних лих (пожежі та буревію) в Плужненському, Лютарському та Михельському лісництвах, усі зусилля лісівників Ізяславщини були спрямовані наліквідацію наслідків стихій, збереження існуючих та відновлення насаджень на місцях після розробки пожарищ. Так, навесні цього року було створено 272 га нових лісових культур з цінних лісоутворюючих порід при плані 156 га, з них 104 га створено шляхом посадки одно- та дворічних саджанців, вирощених в тимчасових лісових розсадниках, а 168 га — шляхом посіву насіння. Важливу роль у лісовідновленні відіграє і природне поновлення лісу. Адже завдяки рослинам-піонерам здійснюється заліснення територій, де штучне створення лісових насаджень неможливе. В цьому році таким чином відновлено 7 га лісу.

Значна увага приділяється охороні лісу від пожеж. В Кунівському та Плужненському лісництвах встановлено системи відеоспостереження, оновлено пожежно-технічну базу. Зараз підприємство має 4 пожежні автомобілі високої прохідності, 2 одиниці пожежної техніки, яка пристосована для забору води з водойм, підвозу на місце пожежі, передачі до пожежного автомобіля та самостійного гасіння пожежі, обладнані місця для забору води пожежними автомобілями.

З метою недопущення пожеж в лісових масивах, з початку року було створено 278км мінералізованих смуг, проведено догляд за існуючими мінералізованими смугами та протипожежними розривами, протяжністю 174 км. Постійно ведеться роз'яснювальна робота серед населення на пожежну тематику в районних та обласних засобах масової інформації.

З початку року заготовлено понад 76 тис. куб. м ліквідної деревини. Фактично всю деревину було заготовлено при ліквідації наслідків пожежі минулого року. Змінилась система реалізації заготовленої лісопродукції. Більше половини заготовленої продукції реалізовується на проміжному складі, щознаходиться в Плужненському лісництві. Інша -вивозиться спеціальним автотранспортом на нижній склад для подальшої реалізації. З початку року реалізовано понад 65 тис.куб.м деревини.

Крім проблем, створених аномальними погодними умовами, на підприємстві і в галузі в цілому є ряд інших негараздів. Зі вступом в дію Закону про заборону експорту лісу, підприємство змушене шукати інші шляхи збуту заготовленої деревини. Так, як внутрішній ринок не потребує такої кількості деревини, її частину планується переробляти в цеху переробки. Для збільшення обсягів виготовлення пиломатеріалів вже кілька місяців поспіль проводитьсядобудова цеху переробки деревини, закуплено нове імпортне обладнання, що дозволить виготовляти конкурентоспроможну для експортних і внутрішніх потреб продукцію.

Державне підприємство «Ізяславське лісове господарство» має досить потужну матеріальну базу, серйозний потенціал робітничого та керівного складу, що дає змогу працювати ритмічно, постійно нарощувати обсяги виробництва, вчасно виплачувати заробітну плату та розраховуватись з Державним і місцевим бюджетами, сплачувати всі платежі. З початку поточного року було сплачено всього платежів до зведеного бюджету на суму понад 13,5 млн. грн.., в тому числі понад 7 млн. грн… до Державного бюджету. За сумлінну сплату всіх платежів до бюджету протягом 2015 року підприємство було нагороджено дипломомрегіонального рейтингу «Сумлінні платники податків — 2015» у галузі лісівництва та іншої діяльності у лісовому господарстві.

Постійно підвищується ефективність праці. Керівники підприємства проводять всі заходи, щоб виробничий процес був високоорганізованим, забезпечують працівникам якісні умови праці та постійно їх покращують. На сьогодні колектив ДП «Ізяславський лісгосп» налічує 273 штатних працівники, і є чисельно найбільшим серед лісових підприємств області. Крім того, щороку понад 40 робітників працює на умовах цивільно-правового договору.

За традицією, в переддень професійного свята, хочеться відзначити найкращих працівників. Це лісничий Білогірського лісництва Валерій Матвійчук, головний лісничий Віталій Зайчук, головний економіст Любов Ліщук, бухгалтер Ірина Поліщук, мисливствознавець Володимир Рожков, водій пожежного автомобіля Віктор Олійник, водії автотранспортних засобів Михайло Грицюк, Валерій Заблоцький, водій автотранспортних засобівКунівського лісництва Петро Михальчук, майстри лісу Михельського лісництва Віталій Друзь, Сергій Коротун, майстер лісу Лютарського лісництва Петро Хом'як, майстер лісу Білогірського лісництва Василь Маліновський, верстатник деревообробних верстатів Дмитро Кращук, вальник лісу Володимир Король, вальник лісу Гурщанського лісництва Микола Москалюк, токар Микола Степанюк, тракторист Віктор Білашевський, навальник-штабелювальник деревини нижнього складу Олег Швець, кранівник Микола Шпортун.

Шановні працівники лісової галузі! В переддень Дня працівника лісу прийміть найщиріші привітання. Нехай доля нагороджує Вас усіма благами за самовіддану працю по створеннювисокопродуктивних лісових насаджень, а стійкість в подоланні труднощів обернуться вагомими професійними здобутками, повагою та вдячністю людей.

За матеріалами ДП «Ізяславське лісове господарство»

26
RSS
Немає коментарів. Ваш буде першим!
Завантаження...
Друк флаєрів, візиток. Банери, наклейки. Бланки. Печатки та штампи. Тел.: 096 783 27 71.